Најнови објави

34534534534534
Фенг Шуи

Договорените бракови меѓу албанското население датираат уште од дамнешни времиња, а тој обичај почна пополека да се губи кон почетокот на 90-тите години од минатиот век. Но, во ...
0
DCIM100MEDIADJI_0007.JPG
Фото

Во чест на одбележувањето на празникот „23 Октомври“, учениците од основните и средни училишта од нашиот град изведoa музичко-балетски перформанс на централниот плоштад Методија Андонов -Ченто. Mузичко-балетскиот перформанс ...
0
vitaminka-na-sial-2016
Свет

Производите на Витаминка се најдоа во центарот на вниманието на најголемиот светски саем за храна СИАЛ Париз 2016. Компанијата се претстави со голем број од своите производни програми, ...
0
facebook
Свет

Според новата регулатива во Брисел, навредите кои ќе бидат објавени преку Фејсбук, ќе бидат казниви исто како и при говор на улица. Полицијата во западен Брисел донесе декрет ...
0
asdas-das-das-das-das-dasd-as-das
Здравје и убавина

Дали напредната медицина ќе изгледа вака? Робот можи да сошие и вишна со 99% точност, погледнете го следново видео: loading... ...
0
brza-pomos-11
Црна хоника

Мирната вечера на семејството Златевски од Скопје се претворила во кошмар. Додека гледале телевизија и јаделе пуканки нивната двегодишна ќерка вдишала едно од зрната. Почнала многу да кашла ...
0
тенис парк
Спорт

Минатата недела на терените на тенискиот клуб Теннис Парк се одржа Мастерс турнирот во тенис за јуниори и јуниорки до 14 години, а веќе наредната недела ќе се ...
0
makpetrol1
Економија

Молкот и натаму е единствениот одговор од властите околу сите отворени прашања поврзани со обидот за преземање на нафтениот гигант Макпетрол од страна на анонимната офшор-компанија „Балкан Петролеум ...
0
8566-generacijata-2003-godina-go-osvoi-gazi-baba-kup-2016
Спорт

Генерацијата на Вардар на фудбалери родени 2003 година предводена од тренерот Томче Трајановски, го освои првото место на второто издание на „Гази Баба Куп“ кое се играше по ...
0
fb-russia-raboten-1
Занимливости

Шкотското виски веќе не е на врвот. Силната конкуренција пристигна од Јапонија и Тајван и ги воодушеви љубителите на овој пијалак. Вкус на манго, со комплексност од зачини ...
0

Занимливости