Најнови објави

77777777777
Економија

Во Македонија почнува изградбата на најсовремена фабрика за оружје, муниција и опрема. Американската Броудстоун Дифенс денеска и официјално го означи почетокот на инвестицијата вредна пет милиони долари во месноста ...
0
77777777777
Свет

Во сообраќајна несреќа во централна Русија животот го загубија десетмина руски гимнастичари и двајца тренери. Автобусот кој ги возел гимнастичарите излетал од патот на 30 километри од градот ...
0
rjngfhdfsgdfg
Вести

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб, а долж Поварадарието и источните делови повремено умерен ветер од северен правец. Претпладне ќе има услови за појава ...
0
bratuchedite-kiril-i-andrej-vo-duel-za-prvoto-mesto-vo-junior-ligata-9926
Спорт

Двајца братучеди наскоро ќе играат меѓусебе во Вардар Јуниор лигата, и се во тимовите кои досега редат само победи – Бисинов Вардар од Велес и Гостивар Вардар од ...
0
666666666666666666666
Црна хоника

Попладнево во Скопје се случи верижна сообраќајка кај Нова Железничка станица, поточно кај трговскиот „Веро Центар“. Според информациите сообраќајот се одвива отежнато, а се уште нема информации за ...
0
sm_rewards
Занимливости

Закажете свадба, организирајте свадба и добијте поени преку Marriott Rewards програмата кои што можете да ги искористите за вашето свадбено патување во некој од Мериот хотелите. За да ...
0
54555
Хит на денот

Најголемата балканска музичка ѕвезда Северина е новото заштитно лице на најпознатиот македонски бренд за вода „Пелистерка“. 2015-та ја паметевме по разголените облини на Тамара, Марјана и Аделина, а ...
0
566555555555555
Вицотека

Блажо бе, шо толку си замислен?!  Как да не бидам замислен бе Ристо. Му дадех 2000 евра на Цацко за пластична операција. И шо сега?! Сега незнам как ...
0
765555555555555555
Свет

Катастрофалниот земјотрес кој ја погоди утринава индонезиската провинција Ачех, однесе 99 животи. Речиси 300 лица се повредени, од кои 73 се во тешка состојба. Урнати се и најмалку ...
0
vizija
Музика

После бројните настапи на домашни и регионални музички фестивали во изминативе неколку години, скопскиот рок бенд Визија, овој четврток, 8 декември, во 20:00 часот, во „клуб ресторан МКЦ“, ...
0

Занимливости