ВИЦОТЕКА

 • ВИЦ: Децата со исто име

  Жена откако ја изгубила работата оди во социјално да бара помош. Работникот таму ја прашува меѓу другото колку деца има…

 • ВИЦ: Телевизор

  Учителката ги прашува децата: – Дечиња, кое е најголемото нешто кое може да го лапне човек? – Јаболко, учителке! –…

 • ВИЦ: Пожар

  Сине излегувај веднаш, се запали куќата… – Сега тато, само да објавам на Фејсбук! – Означи ме и мене и…

 • ВИЦ: Чиста совест

  Трпе и рекол на сопругата дека е по риба а поминал два дена со својата љубовница. На пат кон дома,…

 • ВИЦ: Пазарна економија

  Жената му вели на својот маж: – Од денес поминуваме на пазарна економија – се правам за пари. Значи ако…

 • реклама
 • Виц: Мамо, јас сум трудна!

  Мамо, мамо, јас сум трудна! – Па добро бе ќерко, нели те учев кога ќе те фаќаат горе да викаш…

 • ВИЦ: Зошто краевите на виршлите мора да се отсечат пред да се готват?

  Две цимерки готват виршли. Првата ги зема виршлите, отсекува по едно парче од двата краја и ги става во тавче…

 • ВИЦ: Мујо и Хасо на испит

  Мујо и Хасо полагаат физика на факултет. Мујо прв влегува на испит и професорот му дава задача. – Да речеме,…

 • ВИЦ: Пијаници

  Разговараат двајца пијаници: Првиот: -Јас сум камен пијан се гледам двојно. Вториот: -Аха, еве ти ги оние илјада денари што…

 • Телефонски повик

  ВИЦ: Стана?

  Се јавува некој човек и вика: – Стана? – Станав!! – Стана?? – Станав бе!!! – Алооо, Стана ми треба!!!

 • Телефонски повик

  ВИЦ: Достава на пратка

  Трпе на телефон со брза поштаво врска со достава на пратка: – Добар ден, кога ќе ми ја донесете пратката?…

 • ВИЦ: Љубов моја, се смееш како сирена!

  Трпе и Трпана се шетаат и Трпе ѝ вели на Трпана: – Љубов моја, се смееш како сирена! А Трпана…

 • ВИЦ: Кумановaц куде доктора

  Отишја Кумановaц куде доктора и му вика на доктора: – Докторе уапа ме змија! – Куде те уапа? – прашуе…

 • тетовирање

  ВИЦ: Тетовирање

  Влегува дечко во салон за тетоважа: – Повелете! -За мене ТЕНК на целиот грб! После едно 20 минути, мајсторот: -Готовоо…

 • ВИЦ: Плитка река

  Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока. Здогледал некоја плавуша покрај патот.…

 • ВИЦ: Прилепчанец и босанец во воз

  Се возат прилепчанец и босанец во воз. Му здосадило на босанецот и му вели на прилепчанецот. – Окле си? И…

Back to top button
close