АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп до 28. април 2024 година: Промени во љубовта кај Бикот и Девицата, поголем прилив на пари за Стрелецот, зголемен стрес за Ракот

ОВЕН
Неделниот хороскоп од 22. до 28. април 2024 година ве советува да го искористите изливот на енергија и новите идеи. Сега е време да се зафатите за работа. Во љубовта, зафатените Овни решаваат несогласувања, бидете подготвени за подлабоки разговори. Оние кои се слободни за викенд запознаваат луѓе според нивните стандарди. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

БИК
Ѕвездите ве советуваат повеќе да се фокусирате на финансиите. Размислете за плановите за штедење и начините за намалување на трошоците. Поволен период за дополнителна заработка, особено оние кои се занимаваат со технологија, комуникација и уметност. Во љубовта ве очекуваат промени. Ќе видите која личност е за вас и која личност ви го губи времето. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

БЛИЗНАЦИ
Оваа недела ве очекуваат многу комуникации, настани и нови познанства. Можни се и нови пријателства, а со слободоумни Близнаци и нешто повеќе. Вашата способност да се прилагодите на секоја ситуација ќе ви донесе напредок. Бидете свои и истрајте во вашите амбиции! Проверете ја крвната слика! Вашите најдобри денови ќе бидат среда и петок.

РАК
Раковите ќе почувствуваат зголемена доза на стрес. Обидете се тоа да не го пренесувате на саканите. Размислете како да се опуштите после секој работен ден. Веќе во четврток ќе ви дојде олеснување. Ќе бидат забележани оние со хоби и екстра таленти. Искористете ја секоја шанса што ќе ја добиете. Слободните Ракови треба да се фокусираат на една личност, ги решаваат сомнежите во врската. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

ЛАВ
Ѕвездите ве советуваат да истраете во задачите што ви ги доделил претпоставениот. Напорот ќе се исплати! Избегнувајте озборувања на работа и држете се до еден став. Можни се ненадејни трошоци, но и готовинскиот тек. Сè во што инвестирате ќе ви се врати. Во љубовта бидете подготвени на компромиси, обидете се да ја пронајдете „златната средина“. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

ДЕВИЦА
Оваа недела е во духот на поврзување со другите. Ќе имате потреба да ги изразите своите чувства, емоциите ќе бидат на завидно ниво. Само внимавајте со кого ги споделувате вашите интимни детали. Слободните Девици ќе бидат подготвени да се вклучат во нова врска. Бидете фер кон повозрасниот и кажете му како стојат работите. Зафатените луѓе ќе уживаат во поголема нежност, направете му изненадување на партнерот. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

хороскоп

ВАГА
Неделниот хороскоп од 22. до 28. април 2024 година ви порачува да не брзате на деловен план, може да направите голема грешка. Потпрете се на тимска работа. Зголемен стрес во средината на неделата, потрудете се да не се одразува на вашиот приватен живот. Во љубовта не барајте причина за карање, уживајте во секој момент и разрешувајте ги несогласувањата на патот. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

СКОРПИЈА
Оваа недела имате поволно поле да се покажете на работа. Вашата потреба за поврзување со луѓето ќе се почувствува во воздухот. Слободните Скорпии треба да си дадат можност да запознаат нова личност, што се случува на почетокот на викендот. Оние кои се во врска или брак имаат целосна поддршка од партнерот, нека се чувствуваат сакани и згрижени. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

СТРЕЛЕЦ
Ќе ви недостига повеќе организација, на почетокот на неделата сте малку збунети, но веќе на средина ги преземате работите во свои раце. Не давајте им ветувања на луѓето околу вас кои не можете или нема да можете да ги исполните. Кон крајот на неделата ве очекува прилив на пари. Навреме! Во љубовта, бидете подготвени на компромиси. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

ЈАРЕЦ
Неделниот хороскоп ви носи предизвици на работа. Ќе мора да бидете брзи и паметни. Потпрете се на искуството, но и на помошта од колегите. Во средината на неделата дома ве очекуваат мали несогласувања, тоа може да биде дискусија за наследство или трошоци. Во љубовта доаѓаат промени. Слободните влегуваат во флерт со една згодна личност, зафатените ќе мора да скратат. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

ВОДОЛИЈА
Во текот на целата недела ќе зрачите со ентузијазам и луѓето ќе сакаат да поминуваат време со вас. Приоритет! Постои можност некој да ви замери. Размислете што да правите со ладна глава и не трошете време на непотребни работи. Слободните го диктираат темпото, додека зафатените уживаат во љубовта. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

РИБИ
Неделниот хороскоп од 22. до 28. април 2024 година ви кажува да поставите јасни граници, особено на работа. Претпоставениот попрво ќе ја цени вашата искреност ако е образложена. Слободните Риби уживаат во нови познанства преку пријателите или социјалните мрежи. Не се откажувајте на првата пречка. Зафатените ќе бидат подготвени за нов чекор во врската. Верувајте му на срцето! Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close