АСТРОЛОГИЈА

Вечер по полноќ, точно во 1:48 часот следува неверојатен настан: Розовата Полна месечина во Скорпија ја менува судбината на 4 хороскопски знаци

Вечерва во 1:48 часот по полноќ нè очекува Полна Месечина во Скорпија, која ќе има силно влијание врз сите знаци на Зодијакот, особено на Скорпиите, Биковите, Лавовите и Водолиите. Астролозите ја нарекуваат априлската полна месечина „розова“ бидејќи ќе има розова боја.

Полна Месечина во Скорпија

Полната месечина во Скорпија носи длабока и интензивна енергија. Скорпијата, како знак на длабоки страсти, трансформации и тајни, често носи суптилни, но моќни промени за време на полната месечина.

Овој период може да поттикне длабоки чувства и емотивни реакции кај луѓето. Скорпијата нè поттикнува да се нурнеме во длабочините на нашата психа и да ги истражуваме скриените аспекти на личноста. Тоа може да биде време кога ќе се соочиме со сопствените стравови, но и со моќни чувства на страст и желба за промена.

Соочување со вистината и ослободувањето
Полната месечина во Скорпија не поттикнува да бидеме искрени со себе и да се соочиме со вистината, без разлика колку е тешко или болно. Тоа може да поттикне желба за длабока трансформација и ослободување од старите, нездрави обрасци на однесување или емоционалните приврзаности што не задржуваат.

Дополнително, Скорпијата е поврзана со интимност и страст, така што полната Месечина во овој знак може да ги зајакне нашите емоционални врски и да не поттикне да се поврземе на подлабоко ниво со другите. Тоа може да биде време кога врските се интензивираат и стануваат подлабоки и поисполнети.

Дополнително, полната месечина во Скорпија може да не поттикне да ја истражиме нашата интуиција и да стекнеме подлабоко разбирање за скриените мотиви зад нашите постапки и чувства. Тоа може да биде време кога ќе се отвориме за духовни сознанија и подлабоко разбирање на животниот циклус на смртта и повторното раѓање, што исто така е симболизирано со овој знак.

Емоционални промени
Полната месечина во Скорпија носи длабоки и интензивни промени на емоционално и духовно ниво, охрабрувајќи нè да ги истражиме нашите најдлабоки страсти, стравови и желби и да ги ослободиме старите, непотребни товари за да продолжиме напред кон личен раст и трансформација.

Полната Месечина ќе донесе драматични промени за Бикот, Скорпијата, Водолијата и Лавот.

БИК
Доколку сте во брак или имате деловно партнерство, ве очекува голем тест. Фанатизмот, несогласувањето и потенцијалните расправии ќе бидат придружни манифестации на Полна месечина во Скорпија.

СКОРПИЈА
Најсилно ќе го почувствувате влијанието на Полната Месечина затоа што се одвива во вашиот знак. Ова се лични одлуки кои можат да ви го променат животот. Неговите ефекти ќе ги почувствувате во следните две недели, затоа внимавајте да не носите погрешни одлуки во состојба на афект.

ВОДОЛИЈА
Пред вас е период на големи деловни промени. Ова е причината зошто ќе сакате да ја промените вашата компанија и професија. Обидете се да бидете рационални и да не донесувате одлуки под емоционален притисок.

ЛАВ
Полната Месечина во четвртата куќа ви носи семејни проблеми, но и компликации во однос на станот. Можно е преместување, но и проблеми со еден член од семејството.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close