СВЕТ

Најголемото прашање кое се поставува по „исчезнувањето“ на Кејт Мидлтон: Палатата не се огласува, а Вилијам се согласува дека сѐ се држи во тајност?

Кејт Мидлтон беше фотографирана на фарма со принцот Вилијам за време на викендот, но глетката не помогна да се запрат теориите на заговор.

Сепак, како што пишува Page Six, најголемото прашање што многумина го поставуваат е зошто Кенсингтонската палата не ги смирила шпекулациите со дополнителни најави.

Кејт Мидлтон

Кејт (42) е надвор од очите на јавноста од јануари, кога беше објавено дека имала голема операција на абдоменот.

Палатата тогаш објави дека принцезата од Велс ќе се врати на кралските должности по Велигден. Сепак, тоа дополнително ги поттикна шпекулациите за вистинската природа на нејзината состојба и дали има нешто повеќе од тоа.

– Ќе помислев дека Кетрин заврши доволно добра работа, бидејќи се пензионираше три месеци, но очигледно не… зошто би морала да зборува за своето лично и приватно здравје – изјави писателот и пријател на кралското семејство Хуго Викерс за Пејџ Сикст.

– Ова мора да е многу вознемирувачко за неа. Лично, мислам дека таа не треба да зборува за тоа.

Сепак, дури и тој вели дека човечката љубопитност не може да се задуши.

Извори од палатата изјавиле дека Вилијам бил категоричен здравјето на Кејт да се чува во тајност.

– Вилијам оправдано е загрижен за паралелите со неговата мајка Дијана. А сегашната огнена јавна фасцинација прави уште повеќе да го убеди дека е во право.

– Ова е причината да се чува се во тајност. Ова го прогонува.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close