Објавено пред 1 ден

  Дали децата треба да гледаат цртани пред спиење? Научниците дојдоа до нови сознанија

  Дали знаете колку всушност е штетно за нивното здравје и колку им го нарушува сонот? Затоа, не е ни чудо…
  Објавено пред 2 дена

  Овие три хороскопски знаци ќе ги следи среќа во 2023 година: Според познатиот руски астролог, сè што ќе посакаат ќе им се оствари!

  Павел Глоба е еден од најпознатите руски астролози и велат дека неговите астро прогнози се точни до 85 проценти. За…
  Објавено пред 2 дена

  Грешки кои ги правиме кога пиеме чај

  Полека започнува есенската сезона, а со тоа и уживањето во топли, ароматични пијалоци и разни чаеви. Сепак, иако сите мислиме…
  Објавено пред 3 дена

  „Сетстат“ во проширен состав – оркестар ќе настапат вечерва на „Крај Вардарот Џез“

  Втората фестивалска вечер на „Крај Вардарот Џез“ ќе се одржи вечерва со почеток во 20 часот во камерната сала на…
   Објавено пред 3 дена

   На Антониа градникот и падна на сред емисија, покажа повеќе од што треба (Видео)

   Антониа Гиговска со сигурност прерасна во една од најдобрите македонски пејачки која полека почнува да го освојува целиот регион. Русокосата…
   Објавено пред 4 дена

   Владимир Четкар: Многу мои пријатели од Америка доаѓаат да го видат Охрид оти секогаш им кажувам дека е најубавиот град

   Џез-музичарот Владимир Четкар следниот месец ќе оди на турнеја низ Америка. Ова е негова трета турнеја во САД од почетокот…
   Објавено пред 5 дена

   Се е подготвено за големиот спектакл на 15-ти октомври – „Ил Диво“ конечно во Скопје

   Веќе добро знаете дека интернационалната музичка светска атракција, „Ил Диво“, оваа година ќе ги одржи своите незаборавни концерти во 60…
   Објавено пред 6 дена

   Скопски моден фестивал од трети ноември во Скопје Сити Мол

   Втората сезона на манифестацијата ќе се одвива вкупно десет дена на нова локација во трговскиот центар, со три ревиски гала…
   Објавено пред 1 недела

   Дејвид Бекам заплака пред ковчегот на кралицата Елизабета Втора: Славниот фудбалер не можеше да ги совлада емоциите (ФОТО)

   Дејвид Бекам беше многу погоден од смртта на кралицата Елизабета Втора, а тоа го покажа и за време на почитта…
   Објавено пред 2 недели

   Новиот сингл Something’s Wrong на Кики Плиш ќе ве натера да станете подобра верзија од себе

   Something’s Wrong е нов сингл на битолчанката Кики Плиш која иако звучи како љубовна песна, всушност се ги отсликува позитивните…
   Објавено пред 2 недели

   Сакам да играм на филм со Сашко Коцев и Никола Ристановски: Оперската певица и актерка Тамара Ангеловска гради кариера во Бугарија

   Младата и талентирана Тамара Ангеловска (23), веќе пет години живее и работи во Бугарија како оперска певица и актерка. Почетоците…
   Објавено пред 2 недели

   Од „случајна“ седенка во студио, до сигурен хит – слушнете ја „Beautiful Mind“ од „Free Spirit“

   Еден вид летна сексипилност, нешто што ќе ве натера, откако ќе ја слушнете песната, веднаш да прегрнете некого. На самиот…
   Back to top button