May 22, 2018

  Доналд Трамп имал потекло од Македонија

  Се претпоставува дека сегашниот американски претседател имал сестра близначка родена во с.Дебарца, Охридско. Ако не верувате погледнете ја сликата подолу.
  May 22, 2018

  Врел љубовен напиток

  Состојки: 400 мл полномасно млеко 150 гр чоколадо за готвење 2 кесички ванилин шеќер 1 стапче цимет 1 чили (луто)…
  May 22, 2018

  Шпанска калцона

  Состојки: За тесто: 500 грама ЕКСТРА БЕЛО брашно тип 400 од Жито Лукс сув квасец 3 лажички масло за јадење 3…
  May 22, 2018

  Без миксер и рерна, оваа бајадера е готова за 15 минути

  Состојки: За Бајадера 9 лажици вода 200 грама шеќер 150 грама ореви, бадеми или лешници 250 грама мелени Petit Beurre…
  May 20, 2018

  Соодветна температура на чување – предуслов за млечни производи со врвен квалитет (фото)

  Пазарувањето за дома е секојдневна рутина што секој од нас (кој повеќе, кој помалку) ја прави со уживање. Во маалските…
  May 20, 2018

  Судот го прифати обвинителниот акт за првите луѓе на Скопски пазар

  Советот на Основниот суд Скопје 1 денес го прифати во целост обвинителниот акт против неколкумина членови на раководството на Скопски…