МАГАЗИН

Дневен изглед на Џенифер Лопез: Две бои се доволни за совршенство (ФОТО)

За Џенифер Лопез секој состанок е како одење на модна писта. Таа е позната како некој кој составува интересни комбинации и може да извлече се.

Сега таа е фотографирана како шета во Њујорк во бизнис-дневното издание. Таа изгледаше многу модерно облечена во светли фармерки со висок струк со бела маичка над која носеше кафена јакна. На сакото додала чанта и мокасини во слична нијанса.

Дневен изглед на Џенифер Лопез
New York, NY – *EXCLUSIVE* – Actress and singer Jennifer Lopez enjoys dinner at celebrity hotspot Carbone this evening in New York.
BACKGRID USA 12 APRIL 2024,Image: 864418677, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Pictured: Jennifer Lopez, Credit line: BlayzenPhotos / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia

Џенифер ја влече косата наназад во високо излижана пунџа додека има малку неутрална шминка на лицето. Изгледот го комплетираше со големи златни обетки и авијатичарски очила.

Да потсетиме, Џенифер пред неколку недели го издаде новиот албум „This Is Me… Now“, а се очекува и турнеја.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Популарната пејачка и актерка носеше тесен бел фустан, миди должина, без ракави, кој е многу елегантен. Со неа ги носеше познатите дизајнерски кафени чевли со отворена потпетица и златни потпетици „YSL“ и златна чанта. Под објавеното видео напишала: „Ноќно излегување на мајката“. […]

Back to top button
close