УБАВИНА

Зголемете ги усните природно! Една состојка од кујната ќе им даде волумен како да сте ги „направиле“!

Сочните и полни усни се сон на секоја жена, но ретко кој ги има природно при раѓање. Вистинските среќници се оние кои можат да нанесат кармин и да се шминкаат. Често користиме потемна облога, ги пополнуваме аглите на усните и правиме пилинг за да постигнеме поцелосен изглед. Сега постои решение кое може да ви помогне сами да ги зголемите на неколку часа без да одите кај хирург.

Зголемете ги усните природно

Денес постојат различни хируршки третмани кои привремено го решаваат овој проблем, но доколку не сте љубител на игли и сакате да ги избегнувате филерите, постои решение. Зошто да не ги зголемите усните за неколку часа и дополнително да го разубавите лицето за состанок или вечерно излегување?

Верувале или не, се што ви треба е состојка од кујната.

Како да ги зголемите усните со цимет?

Повеќето од нас слушнале за овој зачин кој е познат во кујните ширум светот. Циметот поволно делува на нашиот организам и е одличен додаток на колачите. Претставува најповолно решение за итно зголемување на усните.

Една кесичка цимет ќе биде доволна за подготовка на смесата за зголемување на усните.

Циметот ја иритира кожата на усните навлегувајќи во малите пори. Мало чувство на печење е знак дека почнува да делува.

Бидејќи е иритирачки, не можете да го држите на усните повеќе од пет минути. По употреба, исплакнете ги усните со вода и нанесете нешто за хидратација, а потоа кармин.

Ефектот на зголемените усни трае неколку часа, што е сосема доволно, а овој метод може да се користи и за вечерно излегување.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close