РЕЦЕПТИ

Додадете ја оваа состојка кога го правите џемот и нема да се расипе односно да фати мувла

Додадете ја оваа состојка кога го правите џемот и нема да се расипе односно да фати мувла

Џемот често се користи во балканската кујна, а можете да го намачкате на палачинки или да направите колачи, торти и…
Пржени тиквички со прелив

Пржени тиквички со прелив

Пржените тиквички можат да бидат идеален пролетен ручек, лесен и заситувачки. Тие се вкусни и лесни за правење. Во оваа…
Торта со бисквити, јогурт и јагоди – без печење, готова за само 20 минути

Торта со бисквити, јогурт и јагоди – без печење, готова за само 20 минути

Сезоната на јагоди е во тек, затоа во прилог ви претставуваме десерт кој ќе ви се допадне со сигурност, не…
Вистинско чоколадно чудо: Лава колач каков што никогаш не сте пробале!

Вистинско чоколадно чудо: Лава колач каков што никогаш не сте пробале!

Суфле или лава колач е совршено задоволство на кое никој не може да одолее и обично се прави во мали…
Палачинки без брашно – подобри и од класичните!

Палачинки без брашно – подобри и од класичните!

Палачинките се совршен избор кога сакате нешто слатко или солено, а еве како да ги направите на малку поздрав начин…
реклама
Крофнички – Брз десерт кој се топи во уста!

Крофнички – Брз десерт кој се топи во уста!

Потребни состојки: 1 шоља (200ml) крем сирење 1 јајце 1/2 чаша шеќер 1 лажица прашок за пециво 1 чаша брашно…
Виталиа веган кремови: Инспирација за здрави оброци за време на Велигденските пости

Виталиа веган кремови: Инспирација за здрави оброци за време на Велигденските пости

Овој период за многумина што постат може да стане монотон избор кога се разботи за храната. Идеите честопати секнуваат, ама…
Брз мус од бело чоколадо! Слатка симфонија на вкусови на која е тешко да се одолее

Брз мус од бело чоколадо! Слатка симфонија на вкусови на која е тешко да се одолее

Овој рецепт за чоколаден мус ќе го задоволи вашето слатко со минимален труд. Брзо се подготвува, уште побрзо исчезнува од…
Посно тесто за палачинки: Совршено меко и вкусно – брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде!

Посно тесто за палачинки: Совршено меко и вкусно – брзо се подготвува, а уште побрзо се јаде!

Речиси секоја домаќинка, дури и оние помалку вештите во кујната, имаат свој рецепт за палачинки. Иако не се омилени за…
Мал трик за воздушести палачинки: Еве како правилно да додадете брашно

Мал трик за воздушести палачинки: Еве како правилно да додадете брашно

Палачинките се старомоден деликатес направен од евтини состојки. Подготовката изгледа прилично едноставна, но тоа не значи дека секој пат ќе…
Не ви треба ни корнфлекс! Еве како да направите крцкаво пилешко

Не ви треба ни корнфлекс! Еве како да направите крцкаво пилешко

Потребни состојки: 200 грама бело брашно 1 лажичка сол 1 лажичка црвен пипер 2 јајца 150-200 мл вода 4 пилешки…
Како да направите посно тесто за пица? Потребни ви се само три состојки

Како да направите посно тесто за пица? Потребни ви се само три состојки

Постот е во тек, а со малку труд можете да ги подготвите омилените јадења на поинаков начин, за да ги…
Пудинг од банана – Вкус кој враќа во детството!

Пудинг од банана – Вкус кој враќа во детството!

Пудингот од банана е еден од оние задоволства за кои не ви е потребна посебна причина да го подготвите, а…
Превкусно чоколадно брауни – брзо, лесно и едноставно

Превкусно чоколадно брауни – брзо, лесно и едноставно

Потребни состојки: 150 мл масло 200 гр шеќер 3 јајца 100 гр какао (или 2 лажици органско какао) 70 гр…
Брза торта со кајсии! Слатко задоволство без граници

Брза торта со кајсии! Слатко задоволство без граници

Со овој рецепт ќе ги воодушевите вашето семејство и гостите со неговата едноставност во подготовката и одличните резултати во вкусот.…
4 одлични замени за класичната запршка! На овој начин вашите јадења ќе бидат уште повкусни и поздрави

4 одлични замени за класичната запршка! На овој начин вашите јадења ќе бидат уште повкусни и поздрави

Наместо бело брашно, за запршка можете да користите интегрално брашно, компири и уште неколку работи. Кога станува збор за правилната…
Back to top button
close