УБАВИНА

Алое вера за кожа каква што посакувате

Алое вера е билка кој има безброј позитивни својства за негување на вашата кожа и коса и е еден од најпопуларните козметички производи.

Алое вера

Еве неколку предности на алое вера при нега на кожата:

  • Алое вера и пружа хидратација на вашата кожа, ја прави глатка и еластична затоа доколку сакате вашето лице да сјае тогаш користете гел од алое вера.
  • Алое вера има антибактериско дејство игра голема улога во борбата против акните и го намалува воспалението на кожата.
  • После бричење упторебувајте гел од алое вера бидејќи  ја ублажува иритацијата на кожата и ги уништува бактериите кои може да предизвикаат воспаление на кожата.
  • Стриите и брчките се чест проблем речиси кај секоја жена. Алое вера е богата со витамин Ц и Е  ја одржува еластичноста на кожата и ја затегнува со што се намалува видливоста на брчките и стриите.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close