ТЕХНОЛОГИЈА

Се враќа Nokia 3210

HMD го издава телефонот Nokia 3210 во ново руво, а класичниот телефон од деведесеттите пристигнува во модерна варијанта.

Новиот телефон Нокиа 3210 доби модерни функции, како поддршка за 4G и свежи бои.

Nokia 3210

Телефонот има екран од 2,4 инчи, се напојува со процесор Unisoc T107, а се напојува од батерија од 1450 mAh. За складирање податоци, има 64GB до 128GB внатрешна меморија, како и слот за microSD.

Интересно е што новата Nokia 3210 ќе има камера од 2MP на задната страна, иако оригиналниот модел доаѓа од времето кога телефоните сè уште немаа камери.

Неизбежно на телефонот ќе се инсталира популарната игра „Змија“.

Новиот телефон Нокиа 3210 ќе биде достапен по цена од околу 89 евра, а се очекува да биде пуштен во продажба до крајот на мај.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close