МАГАЗИН

Објавена листата на најубави актерки на сите времиња

Листата на најубави жени на сите времиња се базира само на нивниот изглед, без разлика на нивниот талент која е составена од Ranker.com и ги рангира жените само според нивната убавина. Значи, тука не се работи за нивните актерски способности. Доколку ве интересира талентот, консултирајте се со листата на најдобрите актерки во филмската историја.

Значи, која е најубавата досега? На оваа листа има многу жени со одличен изглед, како Грејс Кели и Одри Хепберн. Сите овие жени се убави и се многу повеќе од најубавите жени на светот. Убавината е субјективна, па може да не се согласувате на листата.

Проверете ја листата во продолѓение:

10. Салма Хаек
9. Џесика Алба
8. Софија Лорен
7. Кетрин Зета Џонс
6. Шарлиз Терон
5. Скарлет Јохансон
4. Ракел Велч
3. Мерилин Монро
2. Грејс Кели
1. Одри Хепберн

Други дами кои се најдоа на листата подолу се: Елизабет Харли, Мишел Фајфер, Кејт Бекинсејл, Натали Портман, Хали Бери, Жаклин Смит, Натали Вуд, Елизабет Тејлор, Жаклин Бисет, Ен Маргарет и други.

Facebook коментари:

Leave a Reply

Back to top button
close