МАГАЗИН

Ова се најубавите фустани во историјата на Канскиот фестивал! Елизабет Тејлор го постави стандардот во 1987 година – Божица не ѝ е рамна (ФОТО)

Овие елегантни тоалети испишаа историја на црвениот тепих на Канскиот фестивал

Годинава Канскиот фестивал ќе се одржи од 14 до 25 мај, а важи за еден од најгламурозните настани на црвениот тепих.

Овие денови се собираат најстилските личности од Холивуд, а она што сите сакаме да го гледаме е дека секоја година се обидуваат да се надминат себеси.

Фустаните кои шетаат низ Кан се сметаат за едни од најубавите досега, а некои од овие елегантни тоалети испишаа историја на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал.

Поставување на стандардот
Она што особено треба да се издвои се Брижит Бардо и Софија Лорен, кои ги поставија стандардите за облекување на Кан во 1953 година.

Години по нив, во 1987 година, се појавија две нови ѕвезди.

Елизабет Тејлор носеше огнено црвен фустан кој изгледаше доста екстравагантно со сите украси и беше споен со оваа фризура. Нешто посуптилно беше принцезата Дијана, која прошета на црвениот тепих во нежен син фустан „Кетрин Вокер“ и, се разбира, ја собори од нозе!

Секоја наредна јавна личност се трудеше да се држи до своите стандарди, а некои успеаја да се рангираат меѓу најубавите фустани досега.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close