МАГАЗИН

Креација од која боли глава: Французинката предизвика сензација на црвениот тепих во Кан

Ајрис Митенар, која е горда сопственичка на титулата Мис Универзум за 2016 година, ги остави без здив сите во Кан кога се појави во необична креација која ја истакна нејзината прекрасна фигура.

Ајрис Митенар

Ајрис Митенар беше крунисана за Мис Универзум за 2016 година, а на црвениот тепих во Кан ги остави сите без здив појавувајќи се во сензационален, проѕирен црн фустан со длабок шлиц кој ги откриваше нејзините долги нозе.

Ајрис Митенар

На премиерата на филмот „Mad Max: Furiosa“, убавата 31-годишна Французинка се појави во луксузен лелеав фустан украсен со впечатлив додаток – скулпторски детал во вид на драматични златни боцки на грбот и градите, што донекаде потсетува на Златната палма, награда на Канскиот филмски фестивал. Необичната креација ја потпишува францускиот дизајнер Стефан Ролан.

Ајрис Митенар

Поранешната кралица на убавината таа вечер имаше малку футуристички изглед, секако во согласност со темата на вечерта, Furiosa, постапокалиптичен научно-фантастичен филм.

Ајрис Митенар

Отворена ноќ полна со емоции

Претходниот ден многу ѕвезди прошетаа на црвениот тепих на првата вечер за време на која беше прикажан филмот „Вториот чин“. Таа вечер ја одбележа славната Мерил Стрип, која ја доби почесната Златна палма за целата своја кариера од рацете на Жилиет Бинош.

На црвениот тепих прошетаа бројни убавици како Наоми Кембел и Хајди Клум.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close