МАГАЗИН

Тврдат дека таа е божица на убавината: Го откри змиското тело на црвениот тепих! (ФОТО)

Манекенката Мадалина Дијана Гена е симбол на убавината, а нејзиниот фустан остави многумина без зборови. Актерката со романско потекло со години живее во Италија, а сега е чест гостин на сите фестивали, особено во Кан, кои годинава ќе се одржуваат од 14 до 25 мај.

Мадалина Дијана Гена

Позната по провокативните фустани
Мадалина сега однесе многу предизвикувачка креација на црвениот тепих, настан пред самиот фестивал во Кан.

Самиот фустан беше многу храбар и отворен, каде што ги привлече сите погледи и ентузијазам кај луѓето. Но, имаше и такви кои коментираа дека ова е целосно откритие и дека можело да биде „голо“ бидејќи резултатот ќе бил ист.

Целиот стајлинг го заокружи со гламурозен накит и отворени сандали. Згора на сето тоа имаше и многу гламурозна шминка и фризура.

На крајот, необичниот микс даде добар аранжман на модни парчиња, па не може да се каже дека ова беше тотална мешаница на самата идеја.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Годинава Канскиот фестивал ќе се одржи од 14 до 25 мај, а важи за еден од најгламурозните настани на црвениот тепих. […]

Back to top button
close