МАГАЗИН

Уште една незаборавна стенд-ап среда со Зоран Донев синоќа во Бруталиск

Откако растури минатиот пат на своето деби на подиумот во Бруталиск, Зоран Донев синоќа повторно настапи со своето познато шоу „Живот крај гробишта”, стенд-ап комедија која е биографска приказна на самиот стенд-ап комичар.

Зоран Донев - Живот крај гробишта

Пријатна атмосфера, општена дружба и смеење до солзи ја опишуваат синоќешната стенд-ап средба во Бруталиск која ни ја приреди Зоран. Од биографска приказна до секојдневни случки и сурови вистини, Зоран ни раскажа комични приказни и шеги за неговата работа, семејството, пријателите. Смеење до солзи во опуштена атмосфера – опуштање по работните обврски со добар завршеток на денот.

Зоран Донев

Зоран Донев не е актер како другите стенд-ап комичари, тој е шанкер и психотерапевт кој скоро 20 години ординира во познатиот охридски клуб Џез Ин. Откако ги испече првите два занаети, тој се пријави на Open Mic вечер во својот клуб во 2014 и преку ноќ стана стенд-ап комичар раскажувајќи ја својата биографска приказна за „Живот крај гробишта“ во неговиот Лескоец – местото со најскап квадрат во цел Охрид.

Зоран Донев

Оттогаш ги полни клубовите низ цела Македонија и има настапувано на неколку фестивали каде ги освои срцата на вљубениците во охридската угостителска слаткоречивост.

Бруталиск

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close