ЉУБОВ И СЕКС

5 правила за повеќе оган во кревет! Секогаш може подобро, нели?

реклама

Истражувањата покажуваат дека секој трет пар не е целосно задоволен од својот интимен живот, а ние пронајдовме неколку правила кои особено ќе им помогнат на жените.

Многу млади жени соочени со незадоволство во нивните интимни животи несвесно придонесуваат за проблемот со тоа што ги задржуваат своите желби и потреби за себе. Експертите нагласуваат дека е важно да се разбере дека отвореноста и искреноста се клучни за постигнување на задоволителна интимна врска. Во спротивно, неможноста да се изразат своите желби може да доведе до чувство на немоќ и незадоволство.

Еве неколку клучни правила за поголем оган во креветот.

Ако не бараш да биде подобро, не можеш да се пожалиш
Многу жени кои се незадоволни од својот сексуален живот имаат своја вина. Ако не му кажете на вашето момче дека има некои работи што ги прави погрешно, немате право да се жалите.

Ако ја играте кулминацијата, никогаш нема да престанете
Глумењето оргазам не е многу паметно затоа што вашето момче мисли дека прави се како што треба. Ако сакате да престанете да глумите, треба да седнете со него и да му објасните што се случува.

Мастурбирањето не е само за мажи
Знаеме дека го правите тоа, но има жени кои не го прават тоа. На тој начин можете да откриете многу за себе.

Не сме сите исти
Жените често се жалат на мажите затоа што сакаат да дремнат после секс, додека повеќе би сакале да се гушкаат. Не е дека дечко ти не те сака затоа што се превртува и сака да спие – едноставно мора.

Не прифаќајте работи што не ги сакате
Многу жени се плашат дека нивното момче лошо ќе реагира ако одбијат една негова идеја, па се вклучуваат во работи кои не ги сакаат. Ако нешто не сакате, не мора да го прифатите само за да го усреќите.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close