СВЕТ

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се вратија на работа: Принцезата повеќе не е во црно (ФОТО)

Принцот и принцезата од Велс, Кејт Мидлтон и Хари, ја остварија својата прва официјална посета на Велс по смртта на кралицата Елизабета на 8 септември.

Кејт е видена само во црно од смртта на кралицата, како што налага протоколот, а сега принцезата е видена во различна комбинација на бои. Таа и понатаму останува во сериозен тон, но над црната облека облече светло-црвен долг капут.

Црни панталони со права нога и црн џемпер, а темните бои ги „растури“ со црвената. Во рацете мала чанта – модел без кој во последно време не ја гледаме, а овој тип на чанта ги освои жените ширум светот.

Парот живеел во Велс три години, помеѓу 2010 и 2013 година, кога принцот Вилијам работел како пилот. Тоа е, исто така, местото каде што го одгледаа своето најстаро дете, принцот Џорџ, во првите неколку месеци по неговото раѓање.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close