ВИДЕА

НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ: Да останеше неколку секунди повеќе, немаше да биде жив – видео кое го погледнале над 20 милиони луѓе

Случајност или судбина? Многумина се прашуваат по ова видео кое предизвика лавина реакции. Имено, на виралното видео јасно се гледа како човек со полни раце торби излегува од пералната, а само неколку секунди подоцна се случи експлозија. Да останеше само секунда повеќе, немаше да биде жив.

Видеото кое се појави на социјалната мрежа Инстаграм го погледнаа над 20 милиони луѓе, а коментарите продолжуваат да доаѓаат.

„Господ го спаси“, „Случајност? Не би рекол!“, „Мислам дека имам нова фобија“, „Ова е најсреќниот човек на светот“, беа само дел од многуте коментари под видеото, а некои од нив понудија можни објаснувања зошто дошло до експлозијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by WEEEMEMEITALIA (@weeememeitalia)

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close