ВИДЕА

Погледнете како горили бегаат од дождот (Видео)

За малку ќе го прославевме Светскиот ден на горилата, а видеото од зоолошката градина во Лондон насмеа милиони луѓе ширум светот. Погледнете како интересно горилата бегаат во моментот кога почнува да врне дожд.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close