ВИДЕА

Како одговара сопругата на Бајден на прашањето за неговата возраст и критичарите кои велат дека тој е премногу стар

Џил Бајден им одговори на критичарите кои велат дека Џо Бајден е премногу стар за повторно да управува со земјата.

President Joe Biden and first lady Jill Biden stand on stage after Biden spoke in Blue Bell, Pa., Friday, Jan. 5, 2024. (AP Photo/Matt Rourke)

– „Го гледам Џо секој ден како станува и вози околу ова место. Ја гледам неговата сила, неговата храброст и ја гледам неговата страст секој ден“, изјави Џил.

Што им велите на оние кои велат дека не гласам за Џо Бајден затоа што е премногу стар?

– „Ви велам дека неговите години се предност, неговата мудрост и искуство. Тој го познава секој лидер во светот. Тој внимателно размислува за секоја одлука што ќе ја донесе. Тој е вистинската личност која може да ја заврши оваа задача“, рече таа

Актуелниот претседател на САД, Џо Бајден, има 81 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Morning Joe (@morningjoe)

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close