ЗДРАВЈЕ

Напивка која ги убива триглицеридите и маснотиите во крвта

Лековите за регулирање на триглицеридите и маснотиите во крвта бараат долгорочна примена. Денес луѓето немаат многу време и брзо губат трпение.

Затоа тука е алтернативната медицина која нуди потполно природен лек. Ги намалува маснотиите и истовремено го чисти организмот од отровите.

Се очекува подобрување на состојбата за околу два месеца, а тогаш треба да направите и лабораториска анализа на крвта за проверка.

Начин на подготовка:

  • Еден килограм лимон се мие и сече на тенки кругчиња
  • Исечениот лимон се става во лонец во кој претходно има две литра вода
  • Потоа 400 грама целер се ренда и се меша со лимонот во лонецот
  • Смесата се става на шпорет да зоврие
  • Откако ќе зоврие се остава уште 20 минути на силен оган
  • Потоа, оставете го да се олади цели 6 часа.
  • Течноста се цеди во цедилка, а потоа се става во шише и се чува на ладно место.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close