ЗДРАВЈЕ

Како да спречиме стомачни вируси и мачнини во текот на летото?

Летото за многумина е најубавото годишно време. Период на одмор, плажа, сетилно уживање, моменти кога сакаме да се опуштиме и да уживаме во сите негови убавини. Кога наспроти секојдневното брзање и стрес, сакаме во ресторан да седнеме на јадење, да си купиме сладолед, некогаш на нога да уживаме и во т.н. брза храна или junk food… едноставно да посакаме времето да застане, и да уживаме и во храната и во околностите. Некогаш дури и да се прејадеме, препуштајќи се на моментите на уживање.

Gastro Protect Aloe Post Light

Но летото и високите температури носат и опасности од консумирање на несоодветно чувана и подготвена храна. Па многу често знае да се појават  цревни инфекции, стомачни вирузи, да имаме подуеност и мачнини во стомакот, воспаленија па дури и чир на желудникот и дебелото црево. Во овој период зачестени се инфекции со хеликобактер поради консумирање расипана храна  која предизвикува стомачни проблеми, што дополнително бара ефикасно природно решение.

Кое е решението?

Нутриционистите препорачуваат ГАСТРО ПРОТЕКТ со гастро алое уникатен, 100% природен дуален систем, кој помага во заштита и одржување на функцијата на органите за варење, желудникот и цревата, без никакви несакани ефекти. Додаток на исхрана кој содржи екстракт од органска сертифицирана Алое Вера (Barbadensis Miller), наменет за поддршка на здравјето и работата на дигестивниот систем.

Овој природен додаток во исхрана комбинира природни состојки како Трипала комплекс (мешавина), екстракт од сладок корен (ликорица), алое вера и магнезиум, и е ефикасен за диететско регулирање на воспалителните процеси на гастроинтестиналниот тракт пропратени со нарушена дигестија, мачнини и болки (гастичен рефлукс, гастритис, колитис).

Храната која што ја внесуваме во организмот може да биде најбезбедниот и најмоќниот лек или отров со бавно дејство“ En Vigmor.

До нас е што ќе одбереме!

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close