ФОТКИ

13 неверојатни градови кои се менувале со текот на годините – Некогаш и сега

Менхетен со Бруклинскиот мост на десната страна. 1873 година и сега.

Мелбурн, Австралија – 1920 година и денес.

Чикаго во 1838 година и сега.

Дубаи во 1964 година и сега.

Авенија 9-ти Јули во Буенос Аирес во 1937 година и сега.

Реката Москва во 19 век и сега.

Центарот на Лос Анџелес во 1994 година и сега.

Плоштадот на Републиката во Ереван во 1916 година и сега.

Поглед на Бангкок во 1822 година и сега.

Дубаи, ОАЕ – 1980-тите наспроти денес.

Торонто, Канада – 1930 наспроти сега.

Хонг Конг – 1960-тите наспроти сегашноста.

Сеул, Јужна Кореја – 1950 наспроти денешниот ден.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close