ЗДРАВЈЕ

Секое утро земајте по една лажица мед со цимет – резултатите ќе ве изненадат!

Можеби изгледа изненадувачки, но таков сладок производ како медот може да ви помогне во желбата да изгледате добро и да се чувствувате поздраво! Треба само да започнете да го користите на посебен начин.

мед со цимет

Тајната на оваа активна мешавина е во ефектот врз гастроинтестиналниот тракт. Медот и циметот помагаат во чистење на телото од паразити и отстранување на токсините. Прво, стомакот губи тежина од земање на лекот, потоа сè друго. Резултатот е одличен, а половината се стеснува една недела подоцна!

Цимет со мед за слабеење:

Состојки:

0,5 лажиче цимет
1 лажиче душо
250 мл. врела вода

Подготовка:

Ставете го циметот во врела вода и оставете да се излади, покривајќи го садот со капак. Кога водата ќе се олади, додадете мед и промешајте го пијалокот. Оставете ја мешавината од цимет и мед неколку часа.

Пијте го пијалокот двапати на ден: половина чаша наутро на празен стомак и половина чаша ноќе пред спиење. Не додавајте дополнителни состојки во овој пијалок и следете ги точните пропорции наведени во рецептот.

Многу е важно медот што го користите да е со добар квалитет.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close