АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп до 11. мај 2024 година

Секој хороскопски знак ќе има интересна недела кога е љубовта во прашање, но Лавовите веројатно ќе имаат дури и скандали.

Еве што очекува секој хороскопски знак кога е љубовта во прашање:

ОВЕН
Првиот дел од следната недела ќе биде во истиот тон како и претходниот период, но вториот дел од неделата ќе донесе некои нови познанства, нови можности и позитивни промени. Ова не е поволен период за стабилност во љубовниот живот, но ветува многу за оние кои сакаат промена.

БИК
Почнувајќи од следната недела, ве очекува среќа во сите сфери на животот, особено љубовта. Ќе бидете привлечни и шармантни и лесно ќе будите љубов кај другите.

БЛИЗНАЦИ
Во наредниот период повеќе ќе ве интересираат сензуалните задоволства, како што се уживањето во добра храна и пијалок, убавината на природата или уметноста. Човек на кој му се допаѓате може полесно да ве освои ако ви даде можност да уживате во нешто од горенаведените.

РАК
Од средината на следната недела ќе бидете многу поактивни, но и понервозни. Внимавајте на реакциите, бидејќи гужвата и нервозата дефинитивно негативно се одразуваат на секоја врска, љубовта исто така. Доколку сте сами, можно е да ви се развијат романтични чувства кон некој од вашиот круг на пријатели.

ЛАВ
Во наредниот период можно е да доживеете некое изненадување во љубовниот живот или дури и некаков скандал. Ако тоа не се случи случајно, ќе бидете склони да предизвикате таков тек на настаните што ќе произведе нешто возбудливо.

ДЕВИЦА
Ќе ве интересираат луѓе кои се со странско потекло или живеат во странство. Ако веќе сте во врска, ќе размислувате за романтично патување со партнерот, па дури и за планирање на такво патување. Ќе бидете оптимисти и подготвени за авантура.

љубовен хороскоп

ВАГА
Ќе има помалку настани поврзани со вашиот љубовен живот, а тоа значи и помалку непријатни настани, кои сигурно ќе направат да се чувствувате олеснето. Ќе бидете ориентирани кон иднината и помалку оптоварени со минати искуства, особено болни.

СКОРПИЈА
Ќе имате возбудлив љубовен живот. Има одредени неочекувани пресврти. Доколку сте во врска, може да одлучите да раскинете или привремено да се разделите од партнерот, а доколку сте сами, можно е некој неочекувано да влезе во вашиот живот и да ве освои.

СТРЕЛЕЦ
Можно е да доживеете флерт или кратка романса со некој со кој работите или со некој со кој имате професионален контакт од секаков вид. Ќе бидете изненадени од редоследот на настаните поврзани со ова, можно е приказната да биде многу романтична.

ЈАРЕЦ
Ќе бидете концентрирани на куќата и просторот за живеење, а со тоа и на можен заеднички живот и споделување на просторот за живеење со избраната личност. Ова е нешто што ќе окупира најголем дел од вашето внимание во наредниот период.

ВОДОЛИЈА
Доколку веќе сте во врска, можно е да доживеете некоја непријатност во неа или вашиот партнер да доживее непријатност што ќе се прелее во врската и ќе ја „загади“ на одреден начин. Доколку сте сами, можна е краткотрајна афера.

РИБИ
Ништо ново нема да се случи во вашиот љубовен живот. Ова ќе ве поттикне да направите нешто што малку ќе ги придвижи работите. Можеби ќе добиете подарок или некој знак на внимание од личност на која му се допаѓате или ќе подарите и на некој што ви се допаѓа.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Љубовен хороскоп до 11. мај 2024 година […]

Back to top button
close