МАКЕДОНИЈА

Скопје во полн сјај: Пиволенд ја дигна на нозе македонската публика

Среќно и насмеано Скопје. Таква беше првата фестивалската вечер на најголемиот пивски фестивал во земјата Пиволенд. Скопјани уште еднаш испратија порака дека го сакаат Пиволенд.

Pivolend 2022 3

Огромен број посетители уживаа во стартната програма на првиот ден од фестивалот која започна од 18;00 часот со музички настап на DJ Mats на Main Stage-от и настап на македонската млада пејачка Лара Иванова на Craft сцената.

Pivolend 2022 2

Првата вечер ги угости и Conquering Lion, рок бендот Shine,македонските бендови Последен Удар, Тотално Опуштање и Преку Ред, а Main Stage-от го затвори култниот македонски бенд АРЕА кој испрати силна порака до илјадниците посетители – да пееме и да ја славиме љубовта преку песна.

Pivolend 2022 1

Скопје вчера беше и повеќе од љубов.

Скопјани уживаа во пивото, наздравува за нови среќни моменти и дефинитивно се препуштија на ритамот на музиката.

И во наредните денови, Пиволенд најавува богата музичка програма, многу пиво, вкусна храна и плоштад полн со насмеани и среќни лица.

ДНК, Funk Shui, Архангел, Фолтин, Баклава, Игор Џамбазов и Гуру Харе се само дел од македонските музички артисти кои ќе се качат на двете сцени на Пиволенд 2022 и ќе приредат фестивал за паметење.

Pivolend 2022

Првата фестивалска вечер на Пиволенд ќе биде запаметена и по Атанас кој го прифати предизвикот на водителот Димитар Атанасовски и го истетовира името на фестивалот Пиволенд на неговата нога.

Музиката е таа која не спојува. Музиката е таа која ја има моќта да го надвладее секој лош збор, да испрати позитивни вибрации, да насмее, да те натера да запееш и заиграш, да наздравиш со пиво.

Музиката е љубов, а љубовта е Пиволенд.

Нека и овој Пиволенд биде љубов за сите нас и љубов за цело Скопје.

Да наздравиме за љубов.

Дојди, види, испиј.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close