МАКЕДОНИЈА

Слаб земјотрес утрово се почувствува во Скопје и околината

Утрово во земјава почувствуван е земјотрес со слаб интензитет. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар со седиште во Франција, потресот се случил во 9 часот и 54 минути според локално време со јачина од 2,2 степени според Рихтер и длабочина од 4km.

земјотрес

Епицентарот е на тромеѓето меѓу Македонија, Косово и Србија. Земјотресот најмногу бил почувствуван во главниот град и неговата околина.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close