ЗАНИМЛИВОСТИ

Начинот на кој јадете сладолед открива многу за вас: Откријте дали сакате предизвици или сте резервирани и претпазливи!

Вашиот омилен начин да го јадете ова популарно летно уживање открива повеќе за вас отколку што мислите!

сладолед

Во корнет
Вие сте личност која сака правила и тешко ви е да живеете поинаку. Според вас, сладоледот не треба да се јаде на друг начин освен во корнет, па често ве изненадуваат луѓе кои го јадат поинаку.

Во чаша
Може да се каже дека сте донекаде претпазливи во животот, но и многу практични. Луѓето со задоволство ве прашуваат за совет бидејќи знаат дека не сте мекозборливи и дека ќе им ја кажете вистината, без разлика колку е болна – знаат дека сте во право. Сладоледот во корнет ве тера на нерви затоа што протекува насекаде, капе по облеката…

На стапче
Дефинитивно сте сè само не досадни. Сакате предизвици и се плашите од самата помисла на монотон, предвидлив и високо организиран начин на живот. Неочекувани авантури, патувања, прошетки, дружење… ве исполнуваат со позитивна енергија.

Во вафли
Не се грижите премногу за тоа што мислат другите и секогаш сте во центарот на вниманието, се издвојувате малку од толпата и имате малку однесување на филмска ѕвезда. Знаете дека не ви треба вафла за да јадете сладолед, но го сакате онаков каков што е.

Помеѓу бисквити, како сендвич
Сакате да уживате и максимално да се наградувате. Кога ќе се почестите со сладолед, не сакате тој да биде нешто обично, но величествено за вашето непце. Може да се каже дека многу сакате колачи, но и сладолед, а во оваа варијанта ги добивате и двете одеднаш.

Во корнет, но со лажичка
Може да се заклучи дека сакате да им угодувате на другите. Некако сакате да се вклопите во толпата со корнет, но длабоко во себе плачете за практичност – јадењето сладолед е најлесниот начин за вас.

Речиси растопен
Сакате предизвици и уживање, а предизвикот е како да го јадете сладоледот доволно брзо додека не се стопи целосно, а сепак да не испаднете лакоми. Освен тоа, омекнатиот сладолед е навистина вкусен.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close