МАКЕДОНИЈА

Wizz Air го прославува 20тиот роденден со промоција од 20,000 евра за патниците

Wizz Air, Најбрзорастечката и најодржливата авиокомпанија во Европа на глобално ниво*, ја одбележува својата 20-годишнина нудејќи му на еден среќен патник шанса да освои 20.000 евра спомени со WIZZ.

Од нејзиниот прв лет од Катовице во Полска до Лондон Лутон во мај 2004 година, авиокомпанијата има превезено речиси 400 милиони патници низ својата мрежа.

Wizz Air

Како признание за ова достигнување, Wizz Air нуди награден пакет што се случува еднаш во животот, кој ќе му овозможи на еден среќен добитник да истражи речиси 200 од дестинациите на авиокомпанијата на глобално ниво.

За шанса да победат, сите авантуристи треба да купат билет за Wizz Air и да го поднесат својот код и име за резервација на страницата за натпреварување за 20-годишнината на Wizz Air помеѓу 19 мај 2024 00:00 (GMT+1) до 21 мај 2024, 23:59 (GMT + 1). Конкурсот е отворен за секој даночен жител на земјите во кои оперира Wizz Air на возраст над 18 години.

Без ограничувања за наградата, победникот ќе може да ги однесе пријателите и семејството на онолку патувања колку што сака додека не го достигне лимитот од 20.000 евра.

Победникот би можел да искористи до 2.000 летови во текот на својот живот, вклучувајќи ја и новонајавената рута до Салцбург.

Tamara Nikiforova, Менаџер за корпоративни комуникации во Wizz Air, рече: „Нашата 20-годишнина е одлична можност да погледнеме наназад на фантастичниот раст што го постигнавме на високо конкурентен пазар. Ние сме неверојатно горди што сме најбрзорастечката авиокомпанија во Европа и би сакале да одвоиме време за да му се заблагодариме на секој патник што патувал со нас низ годините. За да ја одбележиме оваа пригода,  на патниците им нудиме начин да ни помогнат да прославиме со цел живот летови за да патуваме до нивните дестинации од соништата“.

*Според CAPA – Centre for Aviation Awards for Excellence 2022-2023

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close