МАКЕДОНИЈА

Ресторани Сидро Ви го донесоа морскиот амбиент во Скопје

Не можете да одите на море? Почестете си ја душата со морски амбиент и прекрасна морска храна во еден од рестораните на Сидро во Скопје.

Уште на влезот се забележливи реквизити во плава боја кои потсетуваат на море, внатре ќе го почувствувате мирисот на морска храна, типична за рибните ресторани. Услугата е врвна, не ја чекате нарачката долго како во другите ресторани, а келнерите се многу услужливи. Цените се нормални. Ги препорачуваме  ракчињата во црвена бузара, уникатен специјалитет кој ќе го сретнете само во Сидро! Ќофтиња од тиквички, свеж октопод на скара автентичните ракчиња со кадаиф, перфектно подготвен лосос и многу повеќе. Да не ви биде криво дека не сте заминале некаде на море, Сидро ви го донесе морскиот амбиент во Скопје.

rakcinja

Во градината на Сидро 2 ќе се опуштите, ќе се почувствувате како во мала оаза сред Скопје. Ќе го почувствувате мирисот на лаванда, а маслинките и палмите ќе ве однесат на некое друго место со мислите. Овде сигурно ќе уживате, во храната но и во амбиентот!

448533733 7596172363770002 2118841813167541189 n

Ресторани Сидро се место за луѓе со истенчен вкус, кои знаат што сакаат и кои не прават никакви компромиси кога е амбиентот и изборот на храна во прашање.

Sidro

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close