МАГАЗИН

Таа е сопруга на милионер и нејзината единствена работа е да изгледа убаво и скапо!

Нејзината воочлива екстраваганција предизвика негативни коментари на интернет, а некои ја нарекоа „разгалено детиште“. Сепак, таа не се грижи за другите и редовно споделува детали од својот живот од соништата.

Сопругата на милионерот, Линда Андраде, им возвраќа на сите кои го критикуваат нејзиниот раскошен начин на живот, кој вклучува трошење речиси три милиони евра неделно.

Самопрогласената „домаќинка од Дубаи“ е мажена за магнатот на криптовалути Рики Андраде, со кого се омажила кога имала само 19 години. Оттогаш, Андраде, која сега има 24 години, често се однесува во стилот на раскошна сопруга.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Linda Andrade (@lionlindaa)

– Милионерите без диплома се подобри од оние со диплома – изјави еднаш Линда. Екстравагантните трошоци на домаќинката од Дубаи вклучуваат трошење по 15.000 евра дневно, а покрај сето тоа, нејзиниот сопруг го „запали“ Бурџ Калифа со роденденска порака за неговата сакана кога таа наполни 23 години.

Сосема очекувано, нејзиното видно трошење предизвика бес на интернет, при што некои ја нарекоа „разгалено детиште“ кое „ништо не носи на маса“. Сепак, таа не се грижи.

– Што да правиш без диплома и пари? Се мажиш за маж без диплома и со многу пари – е описот на нејзиното видео.

@lionlindaa No degree millionaires are better than the graduated ones🤭 #housewife #rich #millionaire #trend ♬ original sound – nada

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close