МАГАЗИН

Роберт де Ниро на суд: Првиот ден сведочеше против својата поранешна помошничка! Еве со какви обвиненија се соочи

Роберт де Ниро вчера се појави пред Федералниот суд на Менхетен, се затоа што неговата поранешна помошничка Греам Кејси Робинсон поднесе серија тужби против него.
Меѓу тие тужби беа и оние поради родова дискриминација и сексуално вознемирување. Актерот сведочеше првиот ден.

Инаку, ова не е прв пат со неа да е на суд. Ова се случи и во 2019 година, кога неговата продукциска куќа ја тужеше за наводна кражба, гледање филмови и серии на „Нетфликс“ на работа и крадење на „милиони милји за летот“ на Де Ниро.

Таа потоа се откажа од противтужбата поради родова дискриминација и сексуално вознемирување, како и низа лоши постапки на кои, како што самата изјави, била изложена во долгогодишната соработка со актерот.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close