МАГАЗИН

Леонардо ди Каприо не се менува: Актерот на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Леонардо ди Каприо е забележан каде и да се појави

Црвениот тепих на 76. Кански филмски фестивал ги собра најпознатите светски имиња.

Леонардо ди Каприо имаше голема причина да дојде. Тој присуствуваше на премиерата на неговиот нов филм „Убијци на месецот на цвеќето“, а судејќи по изгледот, може да се каже дека актерот „не старее“.

Леонардо (48), кој неодамна го поврзуваа со манекенката Џиџи Хадид (27), се истакна во класичен црн костум со лептир машна и уредно исчешлана коса.

Оскаровецот застана покрај Роберт Де Ниро, кој неодамна му посака добредојде на седмото дете на 79-годишна возраст и покрај режисерот Мартин Скорсезе, откако заедно работеа на нивниот седми филм.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close