МАГАЗИН

Канје Вест се прошета со новата сопруга: Токму спротивното од Ким Кардашијан (ФОТО)

Раперот Канје Вест неодамна беше виден во јавноста со својата нова сопруга Бјанка Ценсори, која има диплома по архитектура и веќе неколку години е вработена како дизајнер во неговата компанија Yeezy.

Канје и Бјанка беа фотографирани како излегуваат од италијански ресторан во Лос Анџелес во лежерни комбинации. Бјанка носи облека за вежбање, а многумина ја споредуваат со Ким Кардашијан, која главно секогаш била негувана.

По разводот со Ким, кој заврши во ноември 2022 година, Канје реши брзо да влезе во нов брак. TMZ на почетокот на годината објави дека парот имал свадбена церемонија за да ја одбележи и слави својата љубов, но од друга страна, бракот не е законски валиден бидејќи парот не поднел барање за дозвола за брак.

За потсетување, Ким и Канје се разделија во 2021 година, наведувајќи ги „непомирливите разлики“ како причина во нивните документи за развод. Двојката има четири деца, од кои го делат заедничкото старателство: Норт Вест (роден во јуни 2013 година), Сент Вест (роден во декември 2015 година), Чикаго Вест (роден преку сурогат во јануари 2018 година) и Псалм Вест (исто така преку сурогат во мај 2019 година ).

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close