МАГАЗИН

Избран маж на годината, но не е маж (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, верувале или не, е прогласена за маж на годината.
Натпреварот за оваа титула го организира магазинот „GQ“, а Кардашијан е овогодинешниот победник. Таа беше на насловната страница на споменатото списание, споделувајќи ја титулата со актерот Џејкоб Елорди.

Ѕвездата на реалното шоу е и магнат на годината на магазинот, а оваа титула и припадна поради успехот на нејзиниот бренд за долна облека „SKIMS“, компанија вредна повеќе од милијарда долари.

За потребите на снимањето на насловната страница, како што можете да видите, Ким позираше во машки костум и во канцеларија.

Да потсетиме дека оваа титула претходно ја носеа Ријана, Џенифер Лопез, Џенифер Анистон и многу други.

Фото: Принтскрин/Instagram.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close