ЗАБАВА

 • Sudenje

  ВИЦ: Судење на проститутка

  Судење на проститутка: -Име? -Трпана -Презиме? -Трпевска -Адреса? Тошо, ај не се прави дека не знаеш!

 • Star dedo pisuva poraka

  ВИЦ: Ако не можам, ќе дојдам!

  Еден дедо му праќа порака на својот пријател: – Ќе дојдеш ли вечерва во клубот да играме шах? Вториот му…

 • Dve prijatelki

  ВИЦ: Разговараат две пријателки…

  Разговараат две пријателки: – Како се твоите деца? – Добро… Едниот стана дипломиран профеcор, другиот спрема докторат, ќерката дипломиран правник,…

 • dve skrieni machki vo gradinata

  ФОТО: Пронајдете ги двете скриени мачки во градината

  Загатката во која задачата е да се најдат две скриени мачки во градината привлече големо внимание. Многумина не успеаја да…

 • зајак

  ВИЦ: Ментор

  Зајакот си седел во шумата и пишувал нешто… Дошла лисицата и го прашала: – Што пишуваш, зајче? – Докторска дисертација!…

 • реклама
 • доктор

  ВИЦ: Операција

  Убава млада жена лежи на болнички кревет и чека да ја оперираат. Доаѓа човек во бел мантил, го крева чаршавот,…

 • трпана на психијатар

  ВИЦ: Трпана на психијатар

  Трпана отишла на психијатар: – Премногу љубовен бес има во тебе Трпано, напиши писмо до тој што те нервира, искажи…

 • Ribarnitsa

  ВИЦ: Влав во рибарница

  Влав оди во рибарница: – Колку пари ви е рибата? – 400 денари. – Скапа е за мене… – Ајде…

 • висококатница

  ВИЦ: Мујо и Хасо во висококатница

  Мујо и Хасо живееле на 40ти спрат. Се качуваат до 20ти спрат по скали бидејќи не работеле лифтовите. Мујо дткал…

 • Телефонски повик

  ВИЦ: Не можам да спијам од кокошките

  Се јавил некој човек во полициска станица ама многу д’ткал. Се јавува полицаецит: ало, повелете и човеков вика, ааа лл…

 • трамвај

  ВИЦ: Шеик на студии во Белград

  Синот на некој арапски шеик студирал во Белград. По еден месец му пишува писмо на неговите: – Србија е многу…

 • Mustang

  ВИЦ: Пушиш?

  Пушиш? -Да -Колку дневно? -Три кутии! -Колку пари е една? -80 денари -И колку години пушиш? -15 години. -Значи една…

 • плавуша во библиотека

  ВИЦ: Плавуша во библиотека

  Отишла плавуша да врати книга во библиотека, па вели: – Знаете оваа книга воопшто не ми се допаѓа. Нема никакво…

 • Prodavnitsa za IT oprema

  ВИЦ: Плавуша во продавница за ИТ опрема

  Влегува плавуша во продавница за компјутери и вели: – Ми треба генијален глушец шофер за микромеки прозорци! Продавачот стои збунет…

 • базен

  ВИЦ: Aмериканец, Mакедонец и Русин во базен

  Си биле Aмериканец, Mакедонец и Русин. Биле на базен каде што кога ќе речат нешто, водата се претвара во тoа!…

 • Plavusha vo salon za avtomobili

  ВИЦ: Возачка

  Полицаец застанува една плавиша и и вика: – Возачка? – Да, повелете, јас сум возачка…

Back to top button
close