ЗАБАВА

 • Na ispit

  ВИЦ: Мујо и Хасо на испит

  Мујо и Хасо полагаат физика на факултет. Мујо прв влегува на испит и професорот му дава задача. – Да речеме,…

 • Koj prv ke dobie pivo

  Логичка загатка: Кој прв ќе добие пиво?

  Лесна логичка загатка: На фотографијата, четворица луѓе чекаат пиво. Ако се наточи пиво од горната дадена позиција кај шишето, кој…

 • Dvajtsa razgovaraat

  ВИЦ: Пијаници

  Разговараат двајца пијаници: Првиот: -Јас сум камен пијан се гледам двојно. Вториот: -Аха, еве ти ги оние илјада денари што…

 • Телефонски повик

  ВИЦ: Стана?

  Се јавува некој човек и вика: – Стана? – Станав!! – Стана?? – Станав бе!!! – Алооо, Стана ми треба!!!

 • Телефонски повик

  ВИЦ: Достава на пратка

  Трпе на телефон со брза поштаво врска со достава на пратка: – Добар ден, кога ќе ми ја донесете пратката?…

 • реклама
 • Mazh i zhena se smeat

  ВИЦ: Љубов моја, се смееш како сирена!

  Трпе и Трпана се шетаат и Трпе ѝ вели на Трпана: – Љубов моја, се смееш како сирена! А Трпана…

 • Izzidana spalna

  ФОТО: Она, кога ќе ти здосади од секојдневните крцкања на спалната :)

  Она, кога ќе ти здосади од секојдневните крцкања на спалната – трајно решение за спална без крцкање:

 • Na doktor

  ВИЦ: Кумановaц куде доктора

  Отишја Кумановaц куде доктора и му вика на доктора: – Докторе уапа ме змија! – Куде те уапа? – прашуе…

 • тетовирање

  ВИЦ: Тетовирање

  Влегува дечко во салон за тетоважа: – Повелете! -За мене ТЕНК на целиот грб! После едно 20 минути, мајсторот: -Готовоо…

 • Reka

  ВИЦ: Плитка река

  Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока. Здогледал некоја плавуша покрај патот.…

 • Voz

  ВИЦ: Прилепчанец и босанец во воз

  Се возат прилепчанец и босанец во воз. Му здосадило на босанецот и му вели на прилепчанецот. – Окле си? И…

 • Mazh i zhena razgovaraat

  ВИЦ: Слободно време

  Трпе и Трпана си разговараат: – Што правиш во слободно време? – Во слободно време сум згодна! – Гледам дека…

 • Ezero

  ВИЦ: Немој да скокаш, долу има многу школки!

  Поминува Трпе покрај Охридско езеро и го гледа Тарзан како се спрема на скокне: – Немој да скокаш, долу има…

 • 1000ka

  ВИЦ: дај 1000ка!

  – Мамо, мамо, ноќеска на сон ми се јави Богородица… – Леле, и шо ти кажа? – Ќе ми се…

 • Ramnotezha

  ВИЦ: Рамнотежа

  Го немало Господ цела недела во рајот. Се појавува тој конечно, па Свети Петар го прашува: – Боже, мили, па…

 • Amou Haji

  Највалканиот човек на светот почина во Иран на 94 години, неколку месеци по првото капење

  Амо Хаџи, Иранец познат по титулата највалкан човек на светот, почина на 94-годишна возраст. Како што било наведено, тој не…

Back to top button
close