ЗАБАВА

 • Telefonski povik

  ВИЦ: Ало, Трпе каде си?

  Трпана му се јавува на телефон на Трпе и му се дере:​ – Каде си ти идиоте?! – Драга, ти…

 • ловење риби

  ВИЦ: Ловење „риби“

  Седи Мујо со цигла на главата и лови риби. Поминува Фата и го прашува: – Што ти значи таа цигла…

 • Optichka iluzija

  Оптичка илузија – успеавте ли да го видите бројот на оваа илустрација?

  Со оглед на тоа дека расте бројот на љубители на оптичките илузии, решивме да ве воодушевиме со уште една од…

 • Nastavnichka

  ВИЦ: Играчка

  Учителката на час го прашува мали Ѓокица: – Ајде кажи ми една реченица со зборот “играчка”? – Многу сакам тато…

 • Kachuvane po skali

  ВИЦ: Погрешен влез

  Носат Мујо и Хасо дел од петосед на 10 спрат во зградабез лифт. Мујо му вели на Хасо: – Хасо…

 • реклама
 • Mas i zena

  ВИЦ: Ергенска вечер

  Трпе се враќа во раните утрински часови и Трпана нервозно го прашува: – Кај беше цела ноќ? – Кај Васко…

 • тепачка

  ВИЦ: Тепачка

  Се тепаат двајца на улица и доаѓа полицаец да ги раздели. -Како се викате? -Петар Јованов, одговара првиот -А ти?…

 • Politsaets

  ВИЦ: Беровчанец во Скопје

  Беровчанец, поминува на црвен семафор на улица во Скопје, го сопира полицаец и му вели: – Господине, зошто поминавте на…

 • Plavusha vits

  ВИЦ: Плавуша прв ден на работа

  Плавуша се вработила во фирма како чистачка и првиот ден, шефот веднаш и дава задача: – Измијте го подот во…

 • мујо и хасо

  ВИЦ: Мујо и Хасо на улица

  Мујо се враќа од доктор и по пат го сретнува Хасо: – Што има Мујо? – Ништо, бев на доктор.…

 • Zheni kaj Sveti Petar

  ВИЦ: Актерка, манекенка и проститутка кај Свети Петар

  Актерка, манекенка и проститутка загинале во сообраќајна несреќа и отишле кај Свети Петар на судење. Актерката влегува и Свети Петар…

 • кафе

  ВИДЕО: Ставете кафе под очите, резултатите се феноменални!

  Почесто ги имате оние темни кругови под очите? Тоа е резултат на недоволен сон, замор и неправилна нега на вашето…

 • машки муабет

  ВИЦ: Опасен машки муабет!

  Си прават двајца пријатели муабет пиејќи по едно пиво, па едниот му вели на другиот: – Дали знаеш пријателе дека…

 • Rasad za lopati

  ВИЦ: Расад за лопати

  Пристигнала хуманитарна помош од друга земја и неколку луѓе ја распоредувле и складирле. На крај им останале лажичиња за сладолед…

 • Мамец за комарци

  ВИЦ: Мамец за комарци

  Си седеле двајца другари на клупа во парк и едниот почнал нешто да става на клупата. Го прашјва другиот: –…

 • TSrnchina

  ВИЦ: Три црнчиња се караат чиј татко е поцрн

  Се карале три црнчиња чиј татко е поцрн: – Татко ми кога ќе се иссече, црна крв му тече! –…

Back to top button
close