РЕЦЕПТИ

Рижото со морски плодови

Рижото со морски плодови

Потребни намирници: 400 гр ориз 1 кг црни неотворени морски школки 1 главица кромид, ситно сецкан 1 лажица доматно пире…
Вкусни макарони со шунка и кашкавал

Вкусни макарони со шунка и кашкавал

Еве една интересна идеја за брз и вкусен ручек само за љубителите на тестенините. Запечени макарони со шунка и кашкавал……
Совршен ручек со само три состојки кои чинат малку пари

Совршен ручек со само три состојки кои чинат малку пари

Ако сакате вкусен и кремаст ручек за евтини пари, тогаш овој оброк ќе ве воодушеви. За да го подготвите овој…
Смути: Појадок во чаша за миг

Смути: Појадок во чаша за миг

Навиките за здрв живот полека но сигурно се повеќе и повеќе се применуваат во последно време. Ако сте цело време…
Здрави и вкусни палачинки од овесно брашно

Здрави и вкусни палачинки од овесно брашно

На повеќето од нас, палачинките се нешто неодоливо и највкусно во секојдневната исхрана, но за да уживате почесто во нив,…
реклама
Back to top button
close