АСТРОЛОГИЈА

Венера влегува во Рак на 17. јуни: 3 хороскопски знаци ќе имаат кобна средба до 10. јули

Венера влегува во Рак во понеделник на 17. јуни и таму ќе остане до 10 јули, носејќи љубов до трите знаци на Зодијакот. Како што е познато, движењето на планетите низ различни знаци може значително да влијае на нашите животи и емоции.

Венера во Рак

Планетата на љубовта, влегува во чувствителниот знак Рак, носејќи со себе бран на љубов, нежност и подлабоки емотивни врски.

Овој транзит особено ќе влијае на трите хороскопски знаци, кои ќе доживеат интензивни љубовни моменти и можност да ги подобрат своите емоции на сите нивоа.

Еве за кои знаци станува збор:

Рак
Во следните недели не само што ќе ги шармирате сите околу вас, туку и ќе бидете страствени. Затоа, ако сте сингл, дотерајте се и само излезете. Искористете ги убавите летни ноќи кои се создадени за романса. Ако сте во врска, тука е вашата шанса да се поврзете подлабоко со вашиот емотивен партнер.

Скорпија
Во овој период ќе ве води страста. Ќе имате и голема желба за дружење и авантура. Доколку сте слободни, задолжително патувајте бидејќи имате шанса да ја запознаете вашата сродна душа. Доколку сте во врска, ќе бидете посветени на саканата личност, ќе сакате да поминувате што повеќе време сами со неа.

Риби
Кога Венера ќе ја запали вашата гламурозна петта куќа, нема да излезете од дома додека не се дотерате. Доколку сте слободни, бидете сигурни дека ќе следат покани за вечера. Во овој момент насочете ги мислите кон вашиот идеален партнер и законот за привлекување нема да ве изневери. Доколку сте во врска, не е лошо да излезете со партнерот на романтични вечери.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] бидејќи на 6-ти јули нè очекува Младата Месечина во Рак, која симболизира нов почеток во […]

Back to top button
close