АСТРОЛОГИЈА

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува невидена среќа во љубовта: Месечината во Риби ќе им донесе преродба на емотивно поле

На почетокот на август Месечината влегува во знакот Риби, што особено ќе го почувствуваат три хороскопски знаци

Полната месечина е во Водолија од 1-ви август и ни дава силен поттик да ги оствариме нашите соништа. Ако сакате љубов, почнете да се концентрирате сега, бидејќи љубовната енергија најдобро функционира во позитивно опкружување, а Универзумот добро реагира на оние кои го сакаат најдоброто. Во текот на август 2023 година, 3-те знаци од зодијакот ќе ги остварат сите свои соништа. Во тоа ги поддржуваат неколку транзити на Венера, а им помага моќното владеење на Лав.

Месечина во Риби

На вториот ден од август 2023 година, се почувствува дека Месечината го напушта знакот Водолија и влегува во знакот Риби. Она што го создава овој транзит кај одредени знаци е чувството на опуштен ум. Водолијата може да биде збунувачка, па кога Месечината на Водолија ќе влезе во Риби, ќе се чувствуваме како конечно подобро да ги разбереме сите работи што не ги разбиравме претходно. Рибите се знак на мудрост и учење, а 3-те хороскопски знаци наскоро ќе забележат големи позитивни промени во нивниот љубовен живот и ќе почувствуваат дека среќата конечно им се насмевнала. Љубовта е неостварлива, а кога конечно ќе ја „фатиме“, тоа е многу деликатна и скапоцена работа.

Во август три знаци ќе почувствуваат дека конечно сè им оди во љубовта.

БИК
Секогаш кога Месечината е во Риби, имате тенденција да се чувствувате малку порелаксирано за работи како љубов, работа, па дури и здравје. Вашата состојба на вознемиреност е намалена и бидејќи по природа сте малку загрижени, транзитот доаѓа како добредојден додаток во вашиот свет. Ќе се чувствувате идилично во љубов со партнерот, толку многу што можеби ќе се насмеете повеќе од вообичаено. Можеби времето на напнатост е завршено, а сега кога Месечината е во Риби, и двајцата може да препознаете дека сте навистина заљубени еден во друг и дека вашата врска е нешто што треба да се сфати сериозно. Вие не сте пар кој раскинува, без разлика на се.

РАК
Ваквите денови ви ја враќаат вербата во љубовта, бидејќи Месечината во Риби ви го дава душевниот мир по кој копнеевте. Конечно, имате период без драма кога двајцата навистина не сте заинтересирани да правите ништо друго освен да се посветите еден на друг. Со други зборови, она што го прави овој период толку посебен е уживањето во вашата љубов без никаква врева. Конечно се чувствувате како целиот универзум да работи на тоа да го направи вашиот живот подобро место. Убаво е конечно да се разберете со партнерот, без ниту една кавга на хоризонтот, па уживајте во тоа максимално.

РИБИ
Како што Месечината влегува во вашиот хороскопски знак, прави да се чувствувате моќно во љубовта, но и мирно во животот. На крајот на краиштата, вашиот партнер е прилично навикнат на вашите пакости, нагли промени на расположението, лутина, но и изјави за љубов. Тие лудории не се секогаш толку забавни како што би сакале да бидат, но не плашете се, ова е мирно време за љубов и ќе почнете да сфаќате дека ви требаат повеќе денови слични на август. Се чини дека можете да го преживеете животот без тешки театарски сцени, а за време на Месечината во Риби, ваков период е пред вас. Направете си услуга, продолжете со добро расположение и без потреба од драма, а вашиот партнер ќе може да го види и цени тоа.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close