АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп од 19 до 26 февруари: Полната месечина во Девица го менува животот на 4 хороскопски знаци

Пред нас е недела полна со непредвидливи настани бидејќи во Водолија се наоѓаат пет планети кои силно го менуваат животот на сите хороскопски знаци. Исто така, полна месечина не очекува во знакот Девица на 24 февруари, а ќе има влијание и кај Девиците, Стрелците, Рибите и Близнаците. Три хороскопски знаци, вклучувајќи ги Вага, Водолија и Близнаци, можат да го искористат влијанието на планетите од Водолија, па време е за големи промени.

ОВЕН
Работа – Сезоната на Риби ви носи разни афери и малверзации на работното место, па лесно можете да дознаете дека некој сакал да ви ја „засади ногата“ на работа. Сè што ви изгледа сигурно може да испадне сосема поинакво, па затоа треба да бидете внимателни со преговорите.

Љубов – Венера во Водолија во комбинација со Марс и Плутон ја става љубовта на тест, па емотивно, сè мора да се промени, дури и вие и вашиот партнер. Новите животни околности ќе влијаат на вашиот љубовен живот. Ако сте слободни, пријателството ќе го претворите во љубов.

Здравје – Психолошки проблеми.

БИК
Работа – Венера во Водолија заедно со Марс и Плутон ви носи нагли промени на работното место. Одредени припадници на вашиот знак ќе сакаат да ја променат својата професионална насока или друштво. Можна е промена на позицијата на работното место, но ќе се изненадите бидејќи се ќе пристигне без најава.

Љубов – Марс во Водолија ви носи тест во љубовта. Најважно е да не го оптоварувате партнерот со деловни проблеми, бидејќи во интервалот до крајот на февруари ќе има многу промени. Ако сте слободни, може одеднаш да влезете во романса со личноста која ви е предодредена.

Здравје – уште полошо.

БЛИЗНАЦИ
Работа – Неделата што доаѓа треба да ја искористите за да научите нешто ново за работата што ја работите. Вториот дел од неделата навестува големи промени на работното место, па ќе мора повеќе да се прилагодувате. Тоа е идеален период за долги патувања, но и за подобрување на јазикот.

Љубов – Имате заладени односи со саканата личност. Се акумулирало многу, а партнерот не е флексибилен да ги менува ставовите, па ќе има многу недоразбирања во комуникацијата. Ако сте слободни, ќе фантазирате за средба со личност која доаѓа од патување.

Здравје – Послабо.

РАК
Работа – Нагласените осми и деветти куќи ви носат одлична недела за спонзорства и долги патувања. Секоја промена во средината или соработка со странски компании може да биде конструктивна. Време е да скокнете од вашата воспоставена рамка на работа за да научите нешто ново.

Љубов – Зголемена страст, напнатост и нетрпеливост се нешто што ќе биде присутно во врската со партнерот. Сепак, Сатурн во деветтата куќа укажува дека најдобро е да го промените градот во кој се наоѓате, макар и на кратко, бидејќи тоа ќе ја задоволи вашата врска. Слободните Ракови имаат можност да запознаат личност која доаѓа од странство.

Здравје – подобро.

ЛАВ
Работа – Планетите во Водолија не ве задоволуваат, па ви снемува сила. Ќе трпите критики за вашата работа, а доколку имате деловен партнер, вашата врска ќе биде на тест. Можно е да се одлучите за сосема нов тип на соработка во бизнисот кој ќе го промени курсот на иднината во деловна смисла.

Љубов – Сонцето во Риби ви носи поголема емпатија во секоја врска. Ќе имате познаник со личност која е грижлива и ранлива, што ќе ве задоволи. Ако сте во брак, не би било лошо да планирате заедничко патување. Ќе им се допаднете на Водолиите и Рибите.

Здравје – Послабо.

ДЕВИЦА
Работа – Марс, Венера и Плутон во шестата куќа ви носат промени на работа. Многу работи нема да ви одговараат бидејќи ќе дојдат ненадејно и без најава. Сепак, ќе мора да се прилагодите на новиот работен систем. Доколку имате деловен партнер, во наредните денови ќе има многу несогласувања.

Љубов – Вашата љубов е на тест. Сатурн во Риби носи сериозен пристап кон секоја емотивна врска, па вие и вашиот партнер мора да се промените. Доколку сте слободни, ќе запознаете личност која е неколку години помлада од вас.

Здравје – Послабо.

хороскоп

ВАГА
Работа – Влегувањето на Сонцето и Меркур во Риби ви носи нова организација на работата на работа. Ќе имате нови обврски и некои од нив можеби ќе ви бидат тешки, но ќе мора да се прилагодите. Планетите во Водолија укажуваат на тоа дека сте креативни и имате нови идеи, па затоа треба да го споите убавото и корисното.

Љубов – Венера во Водолија заедно со Марс ви носи нови познанства на јавни места. Ве очекуваат судбоносни средби со луѓе кои можат да ви го променат животот. Ако имате партнер, можете да работите на проширување на семејството.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА
Работа – Планетарната гужва во Водолија ви носи компликации, и дома и на работа. Се наоѓате на некој вид на пресвртница во вашиот живот, па сакате драстично да го промените вашиот живот, како и вашата работа. Не е исклучено наеднаш да донесете деловни одлуки кои можат да ви ја променат иднината.

Љубов – Марс и Венера во Водолија во аспект со Плутон ви носат тест во љубовта. Треба да се обидете да направите компромис со партнерот доколку сакате да ја надмине кризата до крајот на февруари. Доколку сте сингл, ќе видите дека не е најдобриот период за започнување на нова романса.

Здравје – уште полошо.

СТРЕЛЕЦ
Работа – Нагласеното трето поле ви носи бројни можности. Телефонот ќе ви ѕвони без престан, а ќе имате нови деловни преговори. Ве очекуваат новини, но и усвојување на нов работен систем кој силно ќе влијае на вашата кариера. Во наредните денови можете да работите на комплетирање на документацијата. Имате голема моќ на убедување.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи преписки и преговори за средба. Ќе имате многу нови контакти преку апликациите за запознавање, па ве чекаат нови луѓе во вашиот живот. Секаков вид на кореспонденција ќе ве задоволи. Водолиите и Рибите ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Добро.

ЈАРЕЦ
Работа – Планетите во Водолија се во вашиот финансиски сектор и ви носат потенцијално голема заработка. Сега е шанса да добиете подобро платена работа или да се борите за унапредување. Вашиот влог ќе биде на цената, па затоа треба да го искористите овој период. Сонцето во Риби може да ви донесе потпишување на важен документ.

Љубов – Бидејќи сте фокусирани на парите и обврските, повремено заборавате на љубовта. Сепак, од средината на неделата влегувате во периодот кога ќе почнете поактивно да се допишувате и да договарате состаноци. Ќе имате можност пријателството да го претворите во љубов.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа – Вие сте еден од најмоќните знаци на Зодијакот бидејќи пет планети се во вашиот знак, што значи дека имате моќ да влијаете на текот на сите настани. На работа ве очекуваат промени, а вие самите ќе бидете иницијатор за многу новини на работното место. Ќе имате многу работи одеднаш, па нема да можете да завршите сè на време.

Љубов – Сонцето влегува во Риби, па ќе имате познанство со личност која е остварена и успешна, но истовремено и емотивна. Доколку сте во брак, со партнерот ќе имате нови разговори за распределбата на финансиите. Ќе очекувате поголема финансиска поддршка од партнерот.

Здравје – Чувствително.

РИБИ
Работа – Влегувањето на Сонцето во вашиот знак ви носи подобрување на ситуацијата на работа. Конечно ќе ги преземете работите во свои раце и ќе ја ставите иницијативата која ќе донесе резултати. Ако сте чекале период за да ги решите деловните проблеми, сега е време за тоа.

Љубов – Меркур во Водолија ви носи нејасни односи со луѓе кои ви се допаѓаат. Ќе имате впечаток дека саканата личност крие нешто, а тоа не е далеку од вистината. Пазете се од луѓе кои имаат задни намери. Вториот дел од неделата е подобар за состаноци.

Здравје – Несоница и психолошки проблеми.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close