АСТРОЛОГИЈА

Дневен хороскоп за недела, 7. јули 2024 година

Овен

Во следните неколку дена зависи од вас како ќе испаднат некои работи што мислевте дека сте ги завршиле. Немојте да се изненадите ако другите ве користат „за свои потреби“ затоа што во вас гледаат некој што може да им помогне. Здравјето е стабилно.

Бик

До крајот на денот грижете се за можните аспекти на расправија со партнерот, а тоа се пренесува како негативна енергија во односот со семејството. Пазете се од двојни стандарди кога станува збор за соработка со луѓе со кои досега не сте соработувале.

Близнаци

Се сеќавате на негативните аспекти од животот. Бидете трпеливи и грижете се за себе и за својот потенцијал бидејќи тоа зависи исклучиво од вас. Проблем со грбот.

Рак

До крајот на работната недела од вас се очекува многу повеќе на работа. Ќе бидете во добро расположение благодарение на партнерството кое сега е во стабилна фаза. Партнерот се однесува поинаку и поискрено, а тоа ви се допаѓа.

Лав

Вашата приватност е добро чувана и не дозволувајте другите да ве гледаат поинаку отколку што е потребно. Тоа најмногу се однесува на деловната соработка со странство, бидејќи луѓето можат да коментираат многу работи кои не се точни, а тоа негативно влијае на вас. Главоболка.

Девица

Пазете се од ненадејни одлуки на деловните соработници, особено кога се во прашање врските и плановите за иднината. Личноста водолија ви дава чувство на добра идна деловна соработка. Проверете го во акција во следните пет дена.

хороскоп

Вага

Заштедете ја вашата енергија и сила за сето она што доаѓа и зависи директно од вас. Во овој период од вас најмногу зависи се што може да се започне и тоа ќе биде многу комплициран процес. Љубовниот живот сега е на втор план. На партнерот не му одговара.

Скорпија

Се однесувате тврдоглаво кога се во прашање односите со партнерот и неговото семејство. Научете да се посветите на сè што сте планирале бидејќи само така ќе застанете во одбрана на себе и на вашата деловна иднина. Здравјето е одлично.

Стрелец

Почетокот на овој работен ден е многу комплициран бидејќи ќе бидете под силно влијание на личност под знакот Јарец, која ви дава можност за конфликт. Не дозволувајте да се расправате, само повлечете се. Тоа е најдобро за вас лично.

Јарец

Деловната ситуација се стабилизира благодарение на вашиот однос со луѓе од странство и вашата желба да напредувате. Личноста под знакот Водолија ви дава можност да и помогнете во деловното работење до крајот на денот. Здравјето е на прво место.

Водолија

Вашата деловна ситуација се стабилизира благодарение на вашата потреба да доминирате и да имате се во совршен ред. Денес ќе морате многу повеќе да се докажувате пред партнерот бидејќи тој веќе некое време не ви верува.

Риби

До крајот на денот ќе бидете повеќе фокусирани на работите што сте ги запоставувале, како што е дружењето со пријателите и општо општествениот живот. Ситуацијата во кругот на најблиските е многу нестабилна затоа што никој не сака да ви држи лутина и да ви ја каже вистината што мислат.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close