АСТРОЛОГИЈА

Најсреќните датуми во мај: Вистински момент за нови работи и позитивни промени

Месецот мај ќе биде многу поволен со можности кои треба да ги искористиме

Астролошките анализи утврдиле дека месец мај е вистински момент за нови работи, многу нови можности, доколку се искористат овие денови од месецот.

5 мај, енергија на низата 5-5

Можете да започнете нови работи и да ги завршите старите. Сите ќе имаме најширок можен избор. На 5 мај нема погрешни потези, само трудете се и можете да постигнете се.

6 мај – максимумот на метеорскиот дожд Ета Аквариди

Зрачењето на овој тек е соѕвездието на Водолија. Тоа значи дека на 6 мај, денот на неговиот максимум, полесно ќе се занимаваме со интелектуална работа. Направете нови пријателства и научете нови работи. Ова е одличен ден за подготовка за испити, за интервјуа. На 6 мај може малку полесно да ги надминете проблемите на патот до посакуваната цел. Не бидете мрзливи овој ден.

7 мај – Венера влегува во Рак

Венера ќе биде во Рак од 7 мај до 4 јуни. Таквата транзиција е исклучително поволна, бидејќи планетата во овој воден знак се чувствува одлично. Посебно пријатен ќе биде самиот преоден ден, 7 мај. Ова веќе ќе биде ден на сила, на кој астролозите советуваат љубовната сфера да се стави на врвот на сè. Ова е поволен ден за комуникација со саканите, романса, љубов, флерт и запознавање. Ќе имаме многу витална енергија, затоа потрудете се на 7 мај да направите важни работи и да им помогнете на вашите најблиски или сродниот дух во нешто.

15 мај – Меркур го завршува своето ретроградно движење

На 15 мај Меркур ќе престане да се движи во спротивна насока. Ова ќе биде многу добар настан кој ќе предизвика наплив на позитивна енергија. Тоа значи дека за многумина од нас ќе заврши црната низа на полето на финансиите и работата. Луѓето ќе имаат повеќе желба и сила за комуникација и излегување. На овој ден, многумина од нас ќе почувствуваат олеснување, ќе го почувствуваат цветањето на енергијата.

16 мај – Јупитер влегува во Бик

До 15 мај Јупитер ќе биде во Овен. На 16 мај започнува транзитот низ знакот Бик. Астролозите веруваат дека во оваа позиција најголемата планета ќе биде исклучително позитивна. Јупитер ќе престане да се меша во нашите животи и ќе престане да ги контролира нашите мисли. Самиот транзициски ден на 16 мај ќе биде ден на власта. Полесно ќе ги исчистите мислите од негативноста, а тешките и непријатни мисли ќе исчезнат, исто како и лошите спомени.

20 мај – Марс влегува во Лав

Од 20 мај до 9 јули Марс ќе биде во соѕвездието Лав. Ова е многу добра позиција за оваа планета. На 20 мај нè очекува многу моќен излив на енергија. Многу луѓе сакаат да го променат својот живот на подобро. Марс ќе ни даде на сите мотивација за работа и домашна работа, како и помош за постигнување успех во најкус можен рок.

21 мај – спротивставување на Марс и Плутон

На 21 мај Марс и Плутон ќе бидат на спротивните страни на Земјата, што значи дека овие две планети нема да се мешаат една со друга. Тоа значи дека 21-ви е многу светол и многу динамичен ден во кој може да се случат многу интересни настани. Некои од нив ќе бидат неочекувани. Главната работа е да бидете повнимателни и да внимавате на важните детали.

Subscribe
Notify of
1 Коментар
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Ова затемнување на полна месечина во Скорпија, исто така, носи многу прекрасна синхроничност и симболика, како и силна енергија на бројот 5. […]

Back to top button
close