АСТРОЛОГИЈА

Љубовен хороскоп за јуни 2023 година: Биковите очекуваат бурен период, а Лавовите возбудлив период со партнерот

Дознајте што ве очекува на љубовен план во еден од најубавите месеци

Венера преминува во знакот Рак на 31 мај. Овој транзит ќе не направи повнимателни и понежни кон другите, а некои може да станат премногу емотивни и чувствителни за време на овој транзит. Треба да се биде внимателен со зборовите и гестовите на денот на полната месечина на 4 јуни и младата месечина на 18 јуни. Во продолжение дознајте го љубовниот хороскоп за јуни 2023 година, за секој знак од Зодијакот!

љубовен хороскоп

ОВЕН
Од вас се очекува добра хармонија и поврзаност со партнерот. Поминувајте време заедно за да ја зајакнете врската. Во втората половина од месецот работата и некои други обврски можат да ве оддалечат и врските да станат немирни. За оние кои не се во врска, ова е добар месец – правете забавни работи, излегувајте надвор, но не брзајте да влезете во врска.

БИК
Првата половина од месецот можеби нема да биде емотивно задоволувачка. Мора да се обидете да го контролирате вашиот вокабулар и темперамент. Не дозволувајте вашето его да ги уништи работите меѓу вас и вашиот партнер. Оние кои се сингл би можеле да запознаат некој фантастичен, можеби дури и партнер од соништата. Бидете свои, постапувајте според вашиот карактер и инстинкт и не се дотерувајте и не обидувајте се да бидете тоа што не сте. Втората половина од месецот се чини дека е добар период за запросување за сите оние кои сакаат да се венчаат.

БЛИЗНАЦИ
Во првата половина од месецот ќе недостасуваат хармонија и трпение. Комуникацијата е клучна, затоа разговарајте со партнерот искрено и отворено. Разбирањето и почитувањето на желбите е клучот за солидна врска. Втората половина од месецот ќе ви донесе задоволство и среќа. Од друга страна, оние кои се сами би можеле да се чувствуваат осамено и разочарано во првата половина од месецот. Ѕвездите предвидуваат добро и романтично време после тоа. Искористете го вашето време за грижа за себе и негување.

РАК
Првата половина од месецот ќе биде насочена кон пријателските односи. Можеби не е многу возбудливо за паровите, особено во втората половина кога може да се појават недоразбирања и расправии. Сепак, не се оддалечувајте од партнерот. Совет е да ги решавате проблемите, а не да ги метете под тепих. Ќе ви треба многу труд за да го одржите мирот и хармонијата. Оние кои не се во врска знаат да бидат премногу емотивни и посесивни. Ова не е најдобро време да ги зацврстите врските и да се заколнете во љубов, почекајте да помине некое време.

ЛАВ
Првата половина од месецот ќе биде возбудлива за паровите – и во сексуална и во пријателска смисла. Заеднички одмор ќе биде добра идеја. Кон крајот на месецот ќе бидете под притисок поради секојдневните работи и обврски. Се препорачува да останете смирени и трпеливи. За оние кои се сингл ова е добро време за забава, но не си играјте со оган ако градите врска со некого, покажете ја вашата лојалност.

ДЕВИЦА
Девиците треба да внимаваат на односите во јуни 2023. Обидете се да не се мешате и да го советувате партнерот за се. Личниот простор е неопходен за хармонија, а вашата врска минува низ монотона вазна и треба да сфатите како да ја зачините. Обидете се да правите различни работи заедно. Оние кои се сами ќе запознаат интересни луѓе и ќе уживаат во меѓусебното друштво. Не брзајте да го врзувате јазолот, одвојте време да видите каде води сето тоа.

ВАГА
Почетокот на месецот ќе биде добар за паровите, особено ако планирате семејство. Почитувајте ги желбите еден на друг, бидете љубезни и грижливи и внимавајте на вашиот темперамент и вокабулар. Слободните многу ќе се забавуваат со своите симпатии. Добро време е да предложите нешто посериозно, но само ако сте подготвени да се посветите.

СКОРПИЈА
Овој месец ќе биде просечен за Скорпиите. Не заборавајте да внесете зачин и возбуда во вашата врска, а ако сте слободни, дотерајте се и излезете во градот. Можеби ќе почнете да се гледате со некој што долго време ви се допаѓа, но ништо не се случило. Полека, бидејќи јуни не е време за градење нови длабоки врски.

СТРЕЛЕЦ
Во јуни ќе имате стабилен однос со партнерот. Ќе мора да посветите повеќе внимание и разбирање бидејќи на крајот на месецот ве очекуваат различни предизвици. Оние кои се слободни ќе сакаат да градат посилни односи со некој што им се допаѓа, а можеби дури и да ги запознаат со пријателите и семејството. Не брзајте, туку уживајте во животот.

ЈАРЕЦ
Месецот јуни ќе биде емотивно задоволувачки за вас, под услов да не ја носите работата и притисокот дома. Нерешените правни прашања, доколку ги има, поврзани со брачни прашања ќе ви бидат во корист. Слободните најверојатно ќе запознаат некој од нивното минато и повторно ќе ги разгорат старите чувства. Обидете се да научите од грешките од минатото и да бидете поотворени и попозитивни овој пат ако сакате да започнете одново.

ВОДОЛИЈА
За Водолиите, јуни ќе започне со раздор меѓу партнерите. Почитувајте го партнерот, бидете внимателни и полни со љубов, а работите ќе се подобруваат како што ќе напредува месецот. Слободните треба да се фокусираат на градење на најдобрата верзија од себе, а не на флертување. Посветете се на тренинзите и забавата и не донесувајте избрзани одлуки за кои може да зажалите.

РИБИ
Треба да ги негувате односите со квалитетно време. Втората половина од месецот ќе биде подобра на љубовен и романтичен план. Егото мора да се отфрли и да се направат напори да се создаде пријатна атмосфера дома. Слободните треба да се забавуваат со пријателите, а доколку имате некој посебен, бидете љубезни и разбирливи. Не е време да се посветите на некого сериозно.

Facebook коментари:

Напишете коментар

Back to top button
close