АСТРОЛОГИЈА

Ѕвездите влијаат и на овој аспект: Колку сон му треба на вашиот хороскопски знак?

Овен
Обично сте личност на сè или ништо. И ова се однесува на вашата врска со спиењето. Ова може да ве натера да спиете во текот на денот или да не трепнете додека не завршите сè што е на распоредот. За среќа, бидејќи сте толку активни, ретко ви треба кофеин.

Бик
Вие сте еден од знаците кои многу сериозно ја сфаќаат грижата за себе. Толку е сериозно што често се подготвувате за спиење неколку часа пред да легнете. Ти си од типот да кажеш не на ноќно излегување затоа што имаш планирано спа вечер дома и не се срамиш да го признаеш тоа.

Близнаци
Бидејќи вашиот ум секогаш работи 100 на час, не сте навикнати ниту брзо, ниту лесно да заспивате. Наместо тоа, имате тенденција да повторувате сценарија во вашата глава и да гледате смешни видеа на вашиот мобилен телефон до раните утрински часови. Обично ви е тешко да го исклучите постојаното ментално муабетње што се случува во вашата глава.

Рак
Поголемиот дел од времето ви требаат 8 часа сон за да функционирате нормално во текот на денот. Да се ​​биде чувар на зодијакот е доста заморно, па затоа е важно да ги наполните батериите. Ова е нешто што треба добро да го запамети секој што ќе се обиде да ве разбуди рано наутро.

Лав
Вие сте свој најголем обожавател и таа енергија не престанува кога е време за спиење. Веројатно сте поминале многу ноќи на социјалните мрежи. Бидејќи можете нормално да функционирате со помалку сон, дополнителното време ќе го потрошите инвестирајќи во личноста што ја сакате: себе си.

Девица
Вашиот знак е дефиниција за продуктивност, па логично е да бидете малку против преспивањето. Всушност, веројатно не спиете доволно, што може да го објасни и вашиот добар однос со кафето. Се надеваме дека еден ден ќе се чувствувате доволно одморени за да спиете повеќе од шест часа навечер.

Вага
Вие сте најпопуларната личност во секоја соба, па веројатно не се одморате колку што треба. Но, вие не се жалите. Секогаш се дружите со нови луѓе, што ви остава многу малку време за одмор и опоравување. Како социјална пеперутка на зодијакот, веројатно спиете многу малку, но спиењето е неопходно за да функционирате нормално во текот на денот.

Скорпија
Скорпиите се познати по својата решителност и издржливост, па не сте навикнати да спиете по 8 часот наутро. Успевате по „тесен“ распоред и ретко си дозволувате да се опуштите. Без разлика колку спиете претходната ноќ, секогаш некако ќе успеете да се разбудите наутро и да бидете подготвени да започнете уште еден напорен ден.

Стрелец
Вие сте неверојатно слободоумни, што значи дека не сакате секогаш да се враќате дома после долг ден. Всушност, имате тенденција да го ослободите вистинското дете во вас кога сонцето ќе зајде. Едвај му завидувате на некого со ригиден распоред за спиење или воопшто некоја ригидна рутина.

Како знак со најмногу цели, обично спиете доволно за да го поминете напорниот ден. Дисциплината е запишана во вашата ДНК, па најверојатното сценарио е рано да си легнете, мирно да уживате во изгрејсонцето и да го започнете денот енергично.

Водолија
Спротивно на она што го мислат повеќето луѓе, вие сте неверојатно дисциплиниран знак. Но, кога станува збор за вашиот сон, имате тенденција да се мачите. Тоа е затоа што секогаш сте полни со нови мисли и идеи. Како резултат на тоа, може да се најдете низ зајачката дупка на вашата најнова опсесија до доцна во ноќта. Разговорот со другите е ментална вежба, но веројатно би можеле да искористите дополнителен час (или три) сон за да ја наполните батеријата на телефонот за социјалните мрежи.

Риби
Ако немате ништо на дневен ред, лесно ќе спиете до доцна попладне. Ја претпочитате земјата од соништата отколку реалноста и кој може да ве обвини? Вие сте еден од ретките луѓе кои можат да заспијат штом ќе го допрат креветот, а многумина ви завидуваат поради тоа.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close