АСТРОЛОГИЈА

Викенд хороскоп од 7. до 9. јуни: Биковите избегнуваат расправии, Стрелци, поминувајте повеќе време со саканата личност!

Овен
Добрата енергија овој викенд ќе ви овозможи да правите што сакате, особено кога станува збор за љубовта. Ја имате поддршката од ѕвездите, речиси е сигурно дека вие и вашиот партнер ќе имате дискусии за иднината. Крајот на неделата носи многу страст во спалната соба. Доколку сте сами, можна е средба која ќе ве потресе до срж. Оваа личност лесно може да ви го украде срцето.

Бик
Финансиската состојба ви е поволна, што е донекаде поврзано со односот со семејството. Постои можност да добиете значителна сума од некој роднина, или вашиот партнер да биде „попарен“. Од друга страна, важно е да внимавате да избегнете дискусии за пари во врската, бидејќи може да настанат сериозни конфликти. Ако сте слободни, не е добар момент за заљубување, бидејќи може да избрзате и подоцна да зажалите.

Близнаци
Космичката енергија ве фаворизира, особено кога станува збор за личниот развој. Вистинско време е да имате искрени разговори со партнерот за да одредите дали сте на иста бранова должина. Ако чувствувате дека врската не ви ја носи среќата што ја заслужувате, ова е добра недела да ставите крај и да продолжите понатаму. Ако сте сами, излезете и дозволете им да ви се восхитуваат. Вашата харизма ќе привлече многу додворувачи.

Рак
Препорачливо е да направите пауза, настаните од последниот период ве исцрпија. Искористете го викендот за „прегрупирање“. Внимавајте, некои луѓе околу вас ќе испаднат токсични. Доколку не сте во врска, овие денови не се особено поволни за започнување на романса. Поселективни сте од вообичаено и ниту еден маж не ги исполнува вашите високи стандарди.

Лав
Ѕвездите ве поддржуваат во донесувањето одлуки, особено кога станува збор за љубовна врска. Доколку има нерешени прашања меѓу вас и вашиот партнер, викендот е вистинско време отворено да кажете што ве мачи. Крајот на неделата носи голема среќа на сентиментален план. Ако сте слободни, ова е одличен период за состаноци, лесно ги читате луѓето и веднаш ќе препознаете дали сте компатибилни со некого.

Девица
Љубовната врска викендов е во криза. Конфликтите, предавствата и болните вистини ќе ви висат над глава како црн облак, а расправиите нема да ги решат проблемите. Мора многу мирно да и пристапите на ситуацијата. Ако чувствувате дека не можете да прифатите некои работи, не плашете се да се разделите. Работите ќе се искристализираат. Доколку не сте во врска, ова не е добра недела за состаноци. Бидете трпеливи, ќе дојде вашето време.

летен хороскоп

Вага
Почнува многу добар период за забава и љубов. Во вашата врска владее радост, а особено по четврток (Млада месечина во Близнаци) може да добиете добри вести од партнерот! Доколку не сте во врска, ѕвездите ќе ви создадат поволни ситуации и можности да запознаете интересен маж. Слушај го твоето срце. Грижете се за документацијата, некои скриени сметки, може да се појават проблеми.

Скорпија
Ова е прилично мирен викенд, но на добар начин. На вашата душа и треба мир. Имате многу разбирање од личност која ви е многу важна. Исто така, постои голема веројатност дека ќе дознаете важни информации за член на семејството. Доколку сте слободни, младата месечина во четврток ја отвора вратата за нова љубов, која ќе се реализира во текот на викендот. Верувајте му на Универзумот и не одбивајте ниту една љубовна можност.

Стрелец
Позицијата на ѕвездите е поволна за љубов овој викенд. Од сите знаци на Зодијакот, вие сте најсреќните. Добро време е да се оствари желба, големи се шансите да се оствари! Совет е да поминувате што повеќе време со саканата личност, бидејќи ќе бидете покомпатибилни од било кога и емотивно и физички. Доколку не сте во врска, за викенд ќе ја запознаете личноста која долго ја чекате. Почетокот на вашата приказна ќе изгледа како бајка!

Јарец
Збунети сте затоа што не знаете што точно сакате. Имате енергија и сакате да ги вклучите семејството и пријателите во плановите, но од друга страна, тешко ви се допаѓа. Доколку сте нетрпеливи овој викенд, можно е да дојде до конфликт со саканата личност. Ако не сте во врска, обесхрабрени сте и немате волја да запознаете потенцијални партнери. Дајте си време и ќе ја привлечете личноста што ви треба.

Водолија
Овој викенд ќе се забавувате повеќе од вообичаено. Во љубовта сè пука од страст, искористете ја оваа енергија и поминете малку време сами со партнерот. Овој викенд е идеален за да одите на романтичен мини градски одмор. Доколку не сте во врска, крајот на неделата носи нова љубов во вашиот живот. Сè што треба да направите е да не поставувате граници и да бидете храбри.

Риби
На почетокот на неделата се отвори „портата на минатото“, што значеше дека бившиот веројатно се вратил во вашиот живот и ве вознемирил. Доколку сте во врска, ова може да создаде проблем со сегашниот партнер, а за време на викендот очекувајте ескалација. Решението е да бидете мирни и отворено да разговарате со партнерот. Ако сте слободни и некого ве привлекува, бидете храбри! Сомнежите би можеле да ве спречат да ја искористите можноста за нова љубов.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close