АСТРОЛОГИЈА

Овие четири хороскопски знаци тешко ќе признаат дека им недостасувате

Некои луѓе може да се чувствуваат непријатно за да признаат дека им недостасува партнерот. Сметаат дека тоа покажува слабост и се плашат од последиците од покажувањето преголема наклонетост. Дури и кога се во прашање другите блиски луѓе, тие едноставно не сакаат никој да мисли дека се „слаби“, раздразливи и емотивни.

Еве листа од четири хороскопски знаци кои имаат тенденција да ги кријат и да не ги признаат своите емоции:

1. Овен
Овните се толку нефлексибилни кога се во прашање нивните емоции, што ако изберат да изгледаат воздржани и да ги кријат своите чувства од некого, никогаш нема да му дадат до знаење дека им недостигаат. Ќе се залажуваат дека мислат дека можат да функционираат без некого. Тие не сакаат да признаат колку важна улога има нивниот однос со партнерот во нивните животи.

2. Скорпија
Скорпиите нема да дозволат никој лесно да ги дознае нивните мисли, бидејќи и самите не веруваат кога некој ќе им се отвори. Ако некого на Скорпија и недостига, ќе забележите дека се однесува незгодно, но никогаш нема да го изразат својот копнеж за таа личност. Тие често се доживуваат како крајно фригидни и застрашувачки, а понекогаш, за да го задржат овој идентитет, одбиваат да дадат некому до знаење дека им недостигаат.

3. Девица
Девиците се еден од најсериозните и најтивките хороскопски знаци, па кога ќе им недостигате, претпочитаат да ги задржат своите вистински чувства за себе, бидејќи веруваат дека нивното признавање би било бесмислено. Тие попрво би избегнале да бидат фатени во „лага“, што може негативно да се одрази на нивното его.

4. Водолија
Водолиите одлично ги маскираат своите емоции. Затоа, секогаш ќе бидете љубопитни кога станува збор за нив. Мразат да даваат некому контрола над нивните чувства. Како резултат на тоа, тие би го насочиле своето внимание на што било друго за да го надминат чувството дека некој недостасува.

Важно е да се запамети дека секој има уникатни начини на справување со емоциите. Ако сте некој на кој му е тешко да ги признае своите чувства, може да биде корисно да побарате поддршка од доверлив пријател, член на семејството или професионалец за ментално здравје.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close