АСТРОЛОГИЈА

Неделен хороскоп од 29. јануари до 4. февруари 2024 година

ОВЕН
Неделен хороскоп од 29 јануари до 4 февруари 2024 година е вашата недела. Ве очекува прилив на пари, кој треба паметно да го искористите. Можни се ненадејни трошоци и дефекти во куќата. Во љубовта се оди како што сте замислиле. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

БИК
Биковите треба да се трудат повеќе со задачите и обврските. Тие би можеле да ви се натрупаат за викенд. Во средината на неделата ќе бидете во поволна финансиска ситуација. Оние со приватен бизнис ќе имаат полни раце работа, а со тоа и пари. Слободните бикови ќе имаат можност да остварат интересни познанства и нешто повеќе. Одлуката е ваша! Обрнете внимание на исхраната. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и петок.

БЛИЗНАЦИ
Ѕвездите ви носат вистинско освежување оваа недела. Полека излегувате од хаосот и во тоа можат да ви помогнат луѓе од доверба. Посветете повеќе внимание на документацијата и на она што го потпишувате. Можни се средби со надлежните органи. Сè работи во ваша корист! Слободните Близнаци запознаваат личност која одговара на нивната интелигенција, додека зафатените Близнаци ја подигнуваат врската со партнерот на повисоко ниво. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

РАК
Оваа недела е вистинско време да се посветите малку повеќе на себе. Притоа, не ги занемарувајте обврските и бидете вредни. Можен е повик од стар пријател. Имаш толку многу да зборуваш. Во љубовта очекувате премногу. Бидете реални и бидете подготвени за разговори со партнерот. Слободните Ракови уживаат да поминуваат време со интересна личност. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

ЛАВ
Лавовите се во полна сила оваа недела. Ви се отвораат нови деловни врати и луѓето ве гледаат како вистински партнер. Женска личност од минатото ќе ви биде од помош. Не ги потценувајте нејзините можности и интелигенција. Можен е замор кон крајот на неделата, дајте си здив. Обрнете внимание на крвниот притисок. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ДЕВИЦА
Почетокот на неделата е напорен, но како што одминуваат деновите ќе имате се помалку обврски. Не заборавајте да ги платите трошоците, за да не ве стигнат подоцна. Обрнете внимание на сообраќајниот метеж и прекршоци. Кон крајот на неделата ве очекува романтично изненадување, ќе уживате со партнерот. Слободните Девици ќе имаат можност да влезат во врска. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и недела.

хороскоп

ВАГА
Неделниот хороскоп од 29 јануари до 4 февруари 2024 година ви носи многу работа, но и уживање. Каде и да се појавите, ќе бидете во центарот на вниманието. Бидете мудри и искористете ги контактите за нови соработки. Внимавајте што јадете и не претерувајте со мрсна храна. Можни се стомачни проблеми. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и сабота.

СКОРПИЈА
Скорпиите се двоумат околу идните одлуки оваа недела. Две глави размислуваат подобро од една. Време е да побарате совет и да си олесните. Доколку планирате да позајмите или да земете заем, не претерувајте со заемот. На вратата ви тропа личност од минатото. Доколку сте во врска, посветете му се повеќе на партнерот. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

СТРЕЛЕЦ
Оваа недела ѕвездите ви носат нови идеи. Доколку работите на некој проект, внимавајте на времето. Ќе мразите да бидете поагилни и попрактични. Слободните Стрелци уживаат во вниманието на личност која неодамна ја запознале, можни се и тајни афери. Зафатени – уживајте во љубовта. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

ЈАРЕЦ
Неделниот хороскоп на почетокот на февруари 2024 година ви носи помалку финансиски тешкотии. Ќе мора да инвестирате за да си ги вратите парите. Посветете се повеќе на семејството и пријателите. Сингл Стрелец на крајот на неделата запознава интересна личност. Можно е и заљубување. Зафатените наидуваат на мали несогласувања. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и недела.

ВОДОЛИЈА
Водолиите очекуваат промени на деловното поле. Оваа недела вие одлучувате за вашата иднина. Ако нешто не ви се допаѓа, време е да му ставите крај. Во љубовта очекувате премногу, време е да се „спуштите на земја“ и да бидете реални. Љубовта бара разбирање и договор. Вашиот партнер ќе го цени тоа. Можно е да ви се допадне некоја личност од работа. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и недела.

РИБИ
Неделниот хороскоп од 29 јануари до 4 февруари 2024 година ви кажува повеќе да се фокусирате на целта, а не на грешките. Можни се недоразбирања во комуникацијата со колегите и претпоставените. Слободните Риби имаат можност да се смират, додека зафатените ја зајакнуваат љубовта со партнерот. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

Subscribe
Notify of
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
close